Integracja i Rozrywka na MAZOpikniku: Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnościami

Wspaniała atmosfera rodzinnej zabawy, edukacji i integracji wypełniła przestrzeń Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu podczas Mazowieckiego Dnia Integracji Osób z Niepełnosprawnościami, które odbyło się w ramach cyklu wydarzeń z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Podczas tego unikalnego wydarzenia, uczestnicy mieli okazję skorzystać z różnorodnych atrakcji, włączając się w warsztaty ekologiczne, odkrywać wyroby ludowe i regionalne produkty na jarmarku, fascynować się pokazami magii oraz odkrywać radość tańca. Najmłodsi nie byli pominięci – mogli udekorować swoje buzie oraz spróbować plecenia warkoczyków.
Jednak to nie tylko zabawa była na porządku dziennym. Uczestnicy mogli skorzystać ze strefy zdrowia, gdzie dostępne były konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego, EKG oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem, na scenie pojawił się kabaret pod Wyrwigroszem oraz Artur Gotz z zespołem, dostarczając rozrywki na najwyższym poziomie.
Niewątpliwie centralnym punktem imprezy był Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnościami.
Wydarzenie odbyło się w sierpeckim skansenie, w otoczeniu malowniczej wsi rzędowej. Celem tej inicjatywy była integracja, pokonywanie barier oraz trudności, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych grach, takich jak memory czy układanki, a osoby poruszające się na wózkach elektrycznych mogły swobodnie poruszać się dzięki specjalnie przygotowanym podjazdom.
Artur Świercz, Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Osób Niepełnosprawnych, podkreślił, że corocznie organizowany Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnościami to doskonała okazja do wyrażenia obecności osób z różnymi niepełnosprawnościami w życiu społecznym. Wartość wydarzenia podniósł jeszcze fakt, że odbywało się ono równocześnie z MAZOpiknikiem, pokazując, że nie ma podziałów między imprezami dla różnych grup społecznych.


 

Źródło: UMWM