Brajlowskie klocki LEGO Braille Bricks można już oficjalnie kupić przez Internet

Grupa LEGO w odpowiedzi na ogólnoświatowe zapotrzebowanie ogłosiła, że ich nowy produkt, Klocki LEGO Braille Bricks, są teraz dostępne do zakupu po raz pierwszy na stronie internetowej. Nowe klocki stanowią innowacyjne narzędzie, które pozwala dzieciom w wieku 6 lat i starszym poznać system Braille’a w sposób interaktywny i zabawny.
Produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby każdy, niezależnie czy jest niewidomy, słabo widzący czy widzący, mógł czerpać radość z nauki Braille’a w domowym zaciszu, razem z członkami rodziny. Klocki LEGO Braille Bricks to zestaw 287 klocków w pięciu kolorach: białym, żółtym, zielonym, czerwonym i niebieskim. Klocki te są w pełni kompatybilne z innymi produktami LEGO, a ich napy są ułożone tak, aby odpowiadały numerom i literom w alfabecie Braille’a.
Dotychczas, Klocki LEGO Braille były rozdawane bezpłatnie przez Fundację LEGO organizacjom specjalizującym się w edukacji dzieci z wadami wzroku. Jednak teraz, każda rodzina ma możliwość zakupu tego niezwykłego zestawu, który nie tylko uczy czytania i pisania w Braille’u, ale także integruje rodzinę poprzez zabawę i naukę.
Klocki LEGO Braille Bricks nie tylko umożliwiają niewidomym dzieciom i dorosłym czytanie i pisanie poprzez dotyk, ale także integrują rodziny w różnego rodzaju aktywności. Oprócz tego, Grupa LEGO zdecydowała się na stałe wprowadzenie Instrukcji Budowania LEGO Audio & Braille, aby jeszcze bardziej wspierać osoby korzystające z Braille’a.
Zestaw LEGO Braille Bricks jest dostępny w przedsprzedaży w języku angielskim i francuskim, a już wkrótce będzie dostępny także w wersjach włoskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.
Cena zestawu wynosi 79,99 funtów.
Grupa LEGO dąży do tworzenia bardziej włączających doświadczeń zabawowych i jest również partnerem popularnej aplikacji mobilnej Be My Eyes, która łączy osoby niewidome i słabo widzące z wolontariuszami w celu pomocy w codziennych zadaniach poprzez wideorozmowę na żywo.


 

Źródło: Thiis.co.uk