Dostępny Dzień zabawy z Nickelodeon. Audiodeskrypcja, PJM i dostępność architektoniczna

Termin i miejsce wydarzenia:
26.08.2023 (sobota), godz. 11:00
Teren Rekreacyjny Ośrodka Wawelska
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa
Wstęp wolny


 

Dzień zabawy to idealna okazja, aby spędzić aktywnie czas z najbliższymi i bawić się razem z ulubionymi bohaterami z seriali Nickelodeon. Zachęcając do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, Nickelodeon przygotował na terenie warszawskiej Skry moc atrakcji.
Goście będą mieli możliwość wziąć udział w grach zespołowych i zręcznościowych, obejrzeć Live Show z Psim Patrolem, a także wystartować w mini maratonie. A to nie wszystko! Czekać będą również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz strefy zabawy, które dostarczą jeszcze większej dawki emocji i radości. Będziecie mieli okazję spotkać się ze Spongebobem, Patrykiem Rozgwiazdą, Marshallem i ich przyjaciółmi.
Wydarzenie dostępne architektonicznie, z tłumaczeniem na język migowy, audiodeskrypcją i napisami.
Podczas Dnia Zabawy 26.08.2023 wszyscy są mile widziani! W tym roku organizatorzy zadbają o to, by na imprezie świetnie bawiły się także dzieci z niepełnosprawnościami. Dostępność wydarzenia wspierają: Dostępni.eu, Fundacja Kultury Bez Barier i Fundacja Kulawa Warszawa.
Spektakle o godz. 11:10, 12:25, 16:15, 17:30 odbędą się z napisami, tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Jeśli Ty lub Twoje dziecko potrzebujecie audiodeskrypcji, poinformuj o tym organizatora. Zadzwoń lub wyślij SMS: 508-229-414 lub napisz e-mail: fundacja@kulturabezbarier.org.
Zestaw do audiodeskrypcji wypożyczysz w punkcie informacji o dostępności.
Bohaterowie „Psiego Patrolu” mają różne zawody. Marshall jest strażakiem, Chase policjantem, Sky pilotuje helikopter. A czy wiesz, na czym polega praca psa przewodnika, który asystuje osobie z niepełnosprawnością? Koniecznie przyjdź i się dowiedz.
Mikrospotkanie z psem przewodnikiem na scenie o godz. 11:55 do 12:10.
Spotkanie z psem przewodnikiem w namiocie Nickelodeon o godz. 13:15 do 13:45.
MARATON BEZ BARIER
W tym roku w maratonie mogą uczestniczyć także dzieci z niepełnosprawnościami – samodzielnie, z asystą rodzica, rodzeństwa lub opiekuna. We wszystkich biegach podczas startu wykorzystane będą jednocześnie sygnały dźwiękowe i wizualne. Jeśli zgłosisz taką potrzebę, podczas zapisów na wybrane biegi obecny będzie tłumacz PJM.
Planujesz zapisać dziecko z niepełnosprawnością na maraton? Poinformuj nas o tym. Jeśli potrzebujesz asysty, chcesz zgłosić szczególne potrzeby swoje lub dziecka (np. sygnału wizualnego na starcie dla osób niesłyszących, tłumaczenia na PJM przy zapisie i starcie) zadzwoń lub wyślij SMS na numer 508-229-414 lub napisz do nas e-mail: fundacja@kulturabezbarier.org. Możesz też zgłosić się do punktu informacji o dostępności w dniu wydarzenia.