Accessfind – Pierwsza światowa wyszukiwarka dostępnych stron internetowych

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile witryn internetowych w sieci jest dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami? Okazuje się, że jest to zaledwie mniej niż 3% wszystkich stron. Ogromna przepaść w dostępności uniemożliwia społeczności niepełnosprawnych znalezienie wyników wyszukiwania, które byłyby dla nich użyteczne. Ale na szczęście jest na to rozwiązanie!
AccessFind to wyjątkowa inicjatywa powstała we współpracy z osobami niepełnosprawnymi, której celem jest podkreślenie dostępności stron internetowych. To o wiele więcej niż zwykła wyszukiwarka – accessFind pokazuje dostępne strony dodawane przez społeczność, umożliwiając wszystkim szybsze i łatwiejsze odkrywanie produktów i usług.
Przepaść w dostępności stron internetowych jest poważnym problemem. W dzisiejszych czasach większość ludzi korzysta z wyszukiwarek, aby znaleźć potrzebne produkty czy informacje. Jednak dla osób z niepełnosprawnościami szansa na trafienie na odpowiednie wyniki jest znikoma. To ogranicza ich dostęp do szerokiej gamy możliwości i opcji, które nie stanowią przeszkód w korzystaniu z sieci dla pozostałych użytkowników.

AccessFind podnosi na duchu

Istnieje setki tysięcy dostępnych witryn, które stanowią tylko ułamek w porównaniu z liczbą tych niedostępnych. Ta platforma staje się coraz bardziej kompleksowym indeksem, który kieruje każdego w stronę odkrywania przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami obszaru internetu.
Kluczem do zniwelowania przepaści w dostępności jest współpraca. AccessiBe, firma zaangażowana w ten cel, opracowuje innowacyjne technologie, które mają na celu uproszczenie i uczynienie dostępności internetu bardziej przystępną. Jednocześnie prowadzi działania edukacyjne, zwiększając świadomość wśród przedsiębiorstw.
Ale to nie wszystko! Organizacje skupione na niepełnosprawności odgrywają kluczową rolę w wpływaniu na rozwiązania, które mają zlikwidować przepaść w dostępności. Te nieocenione organizacje są siłą napędową potrzeb, wizji, funkcji i rozwiązań, które prowadzą nas w kierunku bardziej dostępnej przyszłości.
AccessFind to krok w dobrym kierunku – ku bardziej dostępnemu i sprawiedliwemu Internetowi dla wszystkich. Współpracując razem, możemy zbudować świat, w którym nikt nie zostaje wykluczony, a wszyscy mają szansę na równy dostęp do informacji, produktów i usług.