Sony wprowadza Retina Projection Camera Kit – rewolucyjny aparat dla osób z ograniczeniem widzenia

Sony zrewolucjonizowało świat cyfrowego obrazowania, wprowadzając na rynek innowacyjny aparat kompaktowy stworzony specjalnie dla osób z ograniczonym wzrokiem. Zestaw DSC-HX99 RNV to przełomowy aparat projekcyjny na siatkówkę, który umożliwia użytkownikom z trudnościami w korzystaniu z tradycyjnego wizjera lub ekranu robienie i oglądanie fotografii, projekcyjnie wyświetlając obraz na tyle oka.
Ta innowacyjna koncepcja jest wynikiem współpracy giganta technologicznego, Sony, oraz japońskiej firmy QD Laser, która jest pionierem w dziedzinie urządzeń projekcyjnych na siatkówkę. Retissa Neoviewer, przyłączana do tego kompaktowego aparatu z zoomem, otwiera nowe możliwości dla osób z problemami wzrokowymi.
Oprócz niezwykłej funkcji projekcji, nowy aparat zachowuje pełen zestaw funkcji aparatu DSC-HX99 superzoom, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku. Jego największym atutem jest być może to, że pomimo kompaktowych rozmiarów oferuje on niespotykaną wcześniej 30-krotną zoomowalność, dzięki efektywnej 24-720mm soczewce. Wnętrze aparatu zawiera 18-megapikselowy czujnik o rozmiarze 1/2.3 cala, co pozwala na rejestrowanie wideo w jakości 4K. Co więcej, DSC-HX99 RNV waży zaledwie 243g w pierwotnej formie, co sprawia, że jest to idealny towarzysz podróży.
Aparat Retina Projection Camera Kit został po raz pierwszy zaprezentowany w marcu tego roku, ale dopiero teraz trafia na rynek w cenie 600 dolarów amerykańskich – praktycznie za tę samą cenę, co standardowy aparat. Sony postanowiło znacznie zredukować cenę zestawu, ponieważ ważne jest dla nich wspieranie dostępności swoich produktów dla wszystkich użytkowników.
Yang Cheng, wiceprezes ds. Rozwiązań obrazowania w Sony Electronics Inc., wyjaśnia: „Kontynuujemy wykorzystywanie kreatywności i technologii, aby zwiększać dostępność naszych produktów, usług i doświadczeń. Zestaw Retina Projection Camera jest kolejnym krokiem w naszym zaangażowaniu w przyszłość, która umożliwia działanie twórcze wszystkim rodzajom użytkowników.”
Potencjalni użytkownicy zostaną zaproszeni do udziału w wydarzeniu „dotknij i spróbuj” przed zakupem, aby samodzielnie przetestować urządzenie. Każda osoba będzie mogła zakupić tylko jeden zestaw. Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z Sony Digital Production Center pod numerem +1 (323) 352-5007 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem DMPC@sony.com, aby umówić się na spotkanie.
Aparat Retina Projection Camera Kit to bez wątpienia przełom w dziedzinie fotografii dla osób z problemami wzrokowymi. Dzięki tej innowacji, osoby z ograniczeniami w widzeniu będą miały możliwość cieszenia się sztuką fotografii i odkrywania piękna świata w zupełnie nowy sposób.


 

Źródło: Sony.com