Rewolucja w Świecie Sztucznej Inteligencji Głosowej. To szansa na poprawę dostępności treści cyfrowych dla osób niewidomych

ElevenLabs, firma badawcza zajmująca się technologią głosową i światowy lider w dziedzinie oprogramowania do sztucznej inteligencji dźwięku, ogłosiła sukces swojej najnowszej rundy finansowania, podczas której pozyskała aż 19 milionów dolarów w rundzie A. Ta znacząca suma zostanie przeznaczona na dalsze badania nad sztuczną inteligencją głosową oraz wdrażanie nowych produktów, w dążeniu do uczynienia treści audiowizualnych powszechnie dostępnymi dla wszystkich.
W styczniu 2023 roku ElevenLabs zaskoczyło branżę, ujawniając swoją rewolucyjną platformę Beta. Przez cały 2022 rok firma skupiła się na rozwijaniu modeli sztucznej inteligencji dźwięku, aby stworzyć najbardziej wszechstronne i kontekstowo świadome głosy AI. Już od premiery, platforma zdobyła ogromne zainteresowanie, przyciągając ponad milion zarejestrowanych użytkowników, którzy wspólnie wygenerowali treści audioo łącznej długości tak potężnej, by je wszystkie odsłuchać, potrzeba by na to było 10 lat.
ElevenLabs doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału technologii głosowych i jak mogą one zmienić sposób, w jaki konsumujemy treści. Dzięki ich narzędziom, dowolny tekst może stać się mową dzięki syntetycznym głosom, sklonowanym głosom, a nawet zupełnie nowym sztucznym głosom, które można dostosować pod względem płci, wieku i akcentu. Co więcej, badacze z ElevenLabs osiągnęli nowy poziom jakości mowy, który jest praktycznie nie do odróżnienia od mowy rzeczywistego człowieka, przy minimalnym opóźnieniu poniżej jednej sekundy.
Efekty ich pracy już zyskały uznanie w wielu branżach kreatywnych i sektorach, od niezależnych autorów tworzących audiobooki, po twórców gier wideo, którzy dzięki tej technologii mogą podkładać unikalne głosy postaciom. Jednak to nie wszystko – ElevenLabs pragnie również wspierać osoby z różnymi niepełnosprawnościami, umożliwiając im łatwiejszy dostęp do treści pisanych online, a także stworzyli pierwszy na świecie kanał radiowy obsługiwany przez sztuczną inteligencję.
Nie tylko innowacyjność ElevenLabs przyciągnęła uwagę, firma nawiązała także wiele cennych partnerstw biznesowych. Współpracują między innymi z czołowym wydawcą audiobooków na świecie – Storytel, wiodącą globalną platformą twórców treści – TheSoul Publishing, a także uznanymi twórcami gier takimi jak Embark Studios i Paradox Interactive, oraz platformą kreatywnych mediów – MNTN.
Sukces rundy A finansowania stanowi kamień milowy w rozwoju tej obiecującej firmy, która zdaje się przewodzić nowej erze technologii głosowych. Dzięki ich zaawansowanym narzędziom i badaniom, wydaje się, że świat sztucznej inteligencji głosowej nieustannie staje się bardziej fascynujący i użyteczny dla szerokiego grona odbiorców.
Wszystko to stawia ElevenLabs w pozycji lidera, którego wpływ na branżę sztucznej inteligencji głosowej wkrótce może okazać się nie do przecenienia. Czekamy z niecierpliwością, co przyniesie przyszłość tej ekscytującej i innowacyjnej firmy oraz w jaki sposób ich technologie zmienią nasze doświadczenia związane z mową i treściami audiowizualnymi.


 

Źródło: Smestreet.in