Internet bardziej dostępny dzięki sztucznej inteligencji

Źródło: Accessibe.com


accessiBe uruchomiło niedawno pionierskie narzędzie dostępu do sieci oparte na sztucznej inteligencji (AI). Rozwiązanie upraszcza sposób, w jaki firmy i właściciele witryn mogą udostępniać swoje treści niepełnosprawnym użytkownikom, wykorzystując sztuczną inteligencję do automatycznego stosowania standardów dostępności do swoich stron internetowych.
„Po raz pierwszy w historii dostępny internet nie jest odległym marzeniem, ale rzeczywistością możliwą do osiągnięcia. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji usprawniliśmy złożony i kosztowny proces udostępniania stron internetowych, dzięki czemu stało się ono automatyczne, proste i niedrogie dla każdej firmy ”.
Rozwiązanie AI skanuje i analizuje stronę internetową, następnie w ciągu 48 godzin wprowadza niezbędne modyfikacje, aby strona prezentowała zgodną i dostępną treść użytkownikom końcowym. Sztuczna inteligencja skanuje również codziennie nowe i poprawione treści, co jest korzystne dla witryn zawierających treści dynamiczne lub szybko się zmieniające.
Po dwóch latach rozwoju AccessiBe został ostatecznie uruchomiony w 2018 roku w Izraelu, gdzie przeszedł udane działania pilotażowe. Firma rozpoczęła współpracę z ponad dwoma tysiącami klientów, a także udostępniła swoje rozwiązanie za darmo dla ponad 300 organizacji non-profit. Wśród jego klientów są izraelscy licencjobiorcy wiodących marek, takich jak Burger King, Volvo, Deloitte, HStern i inni.
Pew Pew 2016 przeprowadzony przez Pew Research wykazał, że użytkownicy niepełnosprawni mają również mniejsze szanse codziennego dostępu do Internetu w porównaniu (50 procent) z osobami pełnosprawnymi (79 procent). Luka ta wynika głównie z braku wsparcia ze strony istniejących Wytycznych dotyczących dostępności treści WWW (WCAG). WCAG przedstawia najlepsze praktyki, które pozwalają osobom niepełnosprawnym na korzystanie z treści internetowych, zapewniając, że urządzenia wspomagające mogą prawidłowo przetwarzać i interpretować informacje.
Shir Ekerling, współzałożyciel i dyrektor generalny AccessiBe, powiedział: „Po raz pierwszy w historii dostępny internet nie jest odległym marzeniem, ale rzeczywistością możliwą do osiągnięcia. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji usprawniliśmy złożony i kosztowny proces udostępniania stron internetowych, dzięki czemu stało się ono automatyczne, proste i niedrogie dla każdej firmy ”.
Założyciele accessiBe rozpoczęli prace nad projektem w 2016 r., kiedy zaczęły się rozpowszechniać przepisy ustawowe i wykonawcze nakazujące promocję dostępności sieci. Począwszy od 2019 r. Firma rozszerzyła swój zasięg w Stanach Zjednoczonych i innych krajach w wyniku zdecydowanego popytu ze strony klientów.