SeeColors dla osób z zaburzeniami widzenia barw w menu telewizorów i monitorów Samsung na 2023 rok

Tryb SeeColors pozwala na wybranie różnych ustawień kolorów w zależności od rodzaju i stopnia zaburzenia widzenia barw, zapewniając lepsze wrażenia wizualne. Funkcja będzie dostępna w telewizorach z 2023 roku: Neo QLED, QLED, OLED oraz Smart Monitor i gamingowym monitorze Odyssey OLED G9.
Tryb SeeColors zapewnia dziewięć skonfigurowanych fabrycznie ustawień wyświetlania obrazu, dzięki czemu użytkownik może wybrać optymalną dla niego opcję. Funkcja dostosowuje poziomy nasycenia obrazu za pomocą trzech kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Tym samym ułatwia użytkownikom rozróżnianie kolorów w zależności od rodzaju i stopnia zaburzenia widzenia barw.
Tryb SeeColors – wprowadzony po raz pierwszy w 2017 roku w formie aplikacji – pozwala osobom z zaburzeniami widzenia barw postrzegać je w sposób bliższy widzeniu zgodnemu z rzeczywistością. Teraz funkcja ta została wbudowana w menu ustawień telewizora i monitora, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest z niej korzystać. Użytkownicy, którzy zakupili już telewizory i monitory z oferty na 2023 r. otrzymają aktualizację oprogramowania, która doda tryb SeeColors do menu dostępności.
Ponadto firma Samsung uzyskała certyfikat „Color Vision Accessibility” od instytutu TÜV Rheinland, w uznaniu zdolności trybu SeeColors do wzbogacenia doznań wizualnych u osób z dysfunkcjami wzroku. To wyróżnienie jest efektem zaangażowania firmy Samsung w ułatwianie konsumentom dostępu do treści w ramach wizji „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich”.

Tryb Relumino dla osób słabowidzących

Tryb SeeColors to nie jedyne tego typu ułatwienie. W tym roku po raz pierwszy na targach CES 2023 firma Samsung zaprezentowała tryb Relumino dla osób słabowidzących, który to pozwoli dopasować parametry obrazu tak, aby osoby z wadami wzroku mogły cieszyć się filmami pełnymi barw i kontrastów na telewizorze.
Do optymalizacji parametrów obrazu Relumino wykorzystuje opracowaną przez firmę Samsung sztuczną inteligencję. Dzięki niej możliwe jest dynamiczne obrysowywanie krawędzi elementów na ekranie i przywracanie równowagi kolorów, co wpływa na lepsze widzenie ludzi, obiektów i tekstu. Tryb jest dostępny w modelach telewizorów Neo QLED 4K: QN85C, QN90C, OLED: S90C, S95C i Neo QLED Excellence Line 8K: QN800C, QN900C na 2023 rok, połączonych ze źródłami sygnału przez port DTV lub HDMI.
– Cieszymy się, że możemy wprowadzić dodatkowe funkcje ułatwień dostępu, w tym tryby SeeColors i Relumino, w naszej ofercie telewizorów i monitorów z 2023 r., by pomóc osobom z zaburzeniami widzenia barw i niedowidzącym – powiedział Seokwoo Jason Yong, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Podążając za wizją „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich”, będziemy nadal wprowadzać innowacje i przybliżać naszym konsumentom technologie integracyjne.


 

Źródło: Biuro Prasowe Samsung