Suwałki: 40-letnia kobieta usłyszała zarzuty za kradzież tablic informacyjnych dla osób niewidomych

Dzięki skutecznemu wykorzystaniu systemu monitoringu miejskiego, policji udało się zatrzymać kobietę podejrzaną o przywłaszczenie dwóch tablic informacyjnych. Informację potwierdził dla Radia Białystok zastępca prokuratora rejonowego, Sebastian Piekarski, który podkreśla znaczenie działań podejmowanych przez organy ścigania we współpracy z lokalnymi mediami.
Sprawa dotyczyła kradzieży dwóch tablic informacyjnych, które miały ułatwiać korzystanie z obiektu Suwalskiej Informacji Turystycznejosobom z dysfunkcją wzroku. Straty oszacowano na kwotę 1500 złotych. Dzięki systemowi monitoringu miejskiego, na którym zarejestrowane zostały podejrzane działania, policji udało się zidentyfikować sprawczynię.
Kobiecie postawiono zarzut przywłaszczenia, a po przesłuchaniu przyznała się do winy. Mimo to, wciąż nie udało się ustalić, co dokładnie stało się ze skradzionymi tablicami. Organom ścigania zależy na odzyskaniu skradzionych przedmiotów, które są niezwykle istotne dla osób z dysfunkcją wzroku. Jeśli nie uda się ich odzyskać, zapowiedziano zamontowanie nowych tablic jeszcze przed wakacjami.
Prokurator Sebastian Piekarski wyjaśnia, że w toku postępowania będą prowadzone dalsze czynności w celu ustalenia motywów kradzieży. Kobieta, mimo przyznania się do winy, będzie odpowiadać z wolnej stopy, ponieważ nie zastosowano wobec niej tymczasowego aresztowania.
Zgodnie z obowiązującym prawem, za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto jednak podkreślić, że głównym celem organów ścigania jest odzyskanie skradzionych tablic informacyjnych, które mają istotne znaczenie dla osób z dysfunkcją wzroku.
Policja apeluje do społeczności lokalnej o pomoc w odnalezieniu skradzionych tablic. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na ten temat, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji. Ważne jest, aby wspólnie działać na rzecz ochrony dóbr publicznych i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom miasta.


 

Źródło: Radio Białystok