„Troja. Wojny nie będzie” – spektakl z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
20.05.2023 (sobota), godz. 17:00
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
ul. Augustyna Kośnego 2a
45-056 Opole
Dla osób z niepełnosprawnościami przygotowano bilety w specjalnej cenie 10 zł. W przypadku zainteresowania spektaklem, aby zająć miejsca, z których lepiej widać napisy czy skorzystać ze słuchawek do audiodeskrypcji, należy skontaktować się z Karoliną Bujak, mailowo: biuro@teatrlalki.opole.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 608-433-243.


 

Spektakl na podstawie autorskiego scenariusza Anny Wieczorek, powstał w oparciu o teksty opowiadające o wojnie trojańskiej. „Iliada” Homera, „Achilleis” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Trojanki” Eurypidesa to główne inspiracje autorki dramatu.
Bohaterką spektaklu jest Kasandra, przedstawicielka młodego pokolenia, które musi mierzyć się z coraz trudniejszymi doświadczeniami: pandemii, wybuchu wojny w Ukrainie, postępującą katastrofą klimatyczną. Ale nie chce biernie przyglądać się temu, jak świat płonie, albo udawać, że tego pożaru nie widzi. Chce zapobiec katastrofie. W swoim dążeniu do znalezienia rozwiązania jest jednak osamotniona. Mimo ciężaru, jaki niesie ze sobą temat wojny (szczególnie teraz), w przedstawieniu nie zabraknie miejsca na ironię i humor.