Uważasz, że masz talent wokalny? Zgłoś się, a być może wystąpisz na opolskiej scenie!

Wielkimi krokami zbliża się święto muzyki, w ramach którego już po raz trzeci osoby z dysfunkcją wzroku będą miały szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Chodzi o Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2023. Właśnie wystartowały eliminacje. Daj sobie szansę i zgłoś swój udział!
Organizatorem przedsięwzięcia jest Opolski Okręg Polskiego Związku Niewidomych. Zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 31 maja br.
W przeglądzie mogą wziąć udział wokaliści oraz wokalistki, osoby niewidome i słabowidzące z całej Polski. Z przesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 15 wykonawców. Wystąpią oni w koncercie finałowym w Filharmonii Opolskiej w dniu 20 września br.
W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy otrzymają nagrody pieniężne (I, II i III miejsce). Przewidziano też trzy równorzędne wyróżnienia Jury (także nagrody pieniężne). Dla laureatów trzech pierwszych miejsc zaplanowano specjalną niespodziankę w uzgodnieniu z organizatorem festiwalu Lions World Festival for the Blind.
Utwory w formacie MP3 można zgłaszać do 31.05.2023 r. drogą mailową (e-mail: oppon.opole@gmail.com) lub na adres pocztowy: Okręg Opolski PZN, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole. Wykonawca może przysłać tylko jeden utwór. Czas trwania piosenki nie może być dłuższy niż 5 minut.
Do nagrania należy dołączyć kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu wzroku oraz podpisany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: www.pzn.opole.pl/przeglad-piosenki-2 (tam też regulamin).
Zachęcamy do udziału, bo jest to najlepsza impreza tego typu pod względem organizacyjnym i artystycznym dla osób niewidomych w naszym kraju!


 

Źródło: PZN