„DZIENNIK ANNE FRANK” – spektakl z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
22.04.2023 (sobota), godz. 18:00
OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA IM. ALOJZEGO SMOLKI
ul. Augustyna Kośnego 2a
45-056 Opole
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku Teatr proponuje specjalną cenę na przedstawienie w wysokości 10,00 zł. W przypadku zainteresowania spektaklem, aby skorzystać ze słuchawek do audiodeskrypcji należy skontaktować się z Karoliną Bujak, mailowo: biuro@teatrlalki.opole.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 608-433-243.
Po spektaklu będzie możliwość spotkania i rozmowy o spektaklu z aktorką wcielającą się w główną rolę – Anną Wieczorek.


 

Scenariusz spektaklu powstał z fragmentów opublikowanych zapisków „Dziennika”, dzięki czemu możemy zobaczyć lata 40. XX wieku oczami nastolatki. W tym spojrzeniu na świat oczami Anne, można dostrzec zarówno piękno i głębię relacji między ludźmi, jak i za jej pośrednictwem odczuć ciężar najbardziej okrutnych działań, jakie człowiek jest w stanie uczynić drugiemu człowiekowi.
Premiera spektaklu miała miejsce w 2019 roku i wówczas odczytywana była jako przestroga przed wydarzeniami, które nigdy nie powinny mieć miejsca i nigdy nie powinny się powtórzyć. Dziś nie sposób odczytać spektaklu bez kontekstu aktualnych wydarzeń za naszą granicą, do których – jak się okazuje – wciąż zdolny jest człowiek, mimo lekcji jaką ludzkości dała historia.