Konferencja: Pięć lat Programu Dostępność Plus

Termin i miejsce wydarzenia:
19-20.04.2023 (środa-czwartek), godz. 10:00
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa
Udział w konferencji jest możliwy on-line.
Dołącz do wydarzenia!


 

Program Dostępność Plus, który koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ma już pięć lat. Z tej okazji MFiPR organizuje międzynarodową konferencję, na której pokaże jego efekty.
Wydarzenie odbędzie się 19-20 kwietnia 2023 r. w siedzibie ministerstwa. Konferencja będzie transmitowana on-line.
Program Dostępność Plus to pierwsze tak kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób ze szczególnymi potrzebami.
Program obejmuje ponad 100 trwających i drugie tyle zakończonych inicjatyw angażujących środki o wartości 16,7 miliarda złotych. To szacowane koszty inwestycji, które zwiększają dostępność w naszym otoczeniu.
Pierwszego dnia konferencji przybliżymy działania w programie. Poznamy też historie osób z niepełnosprawnościami. Wszyscy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wysłuchać prezentacji projektów z zakresu dostępności.
Drugiego dnia skupimy się na biznesie, w tym na Europejskim Akcie o Dostępności. Będziemy rozmawiać o tym, jakie szanse i wyzwania wiążą się z dostępnością w tym obszarze oraz jaka jest wartość ekonomiczna dostępności. Opowiedzą o tym goście – przedstawiciele polskich i międzynarodowych organizacji oraz przedsiębiorców.