Już dziś pierwsze losowanie nagród w loterii programu Profilaktyka 40 +

Już dziś o godzinie 14.00 odbędzie się pierwsze losowanie w loterii dla osób, które skorzystały z programu „Profilaktyka 40 PLUS”. Losowanie można obejrzeć na kanale YouTube Ministerstwa Zdrowia.
W loterii „Podaj dalej zdrowie” będzie 6 losowań. Łączna pula nagród w całej loterii to aż 3,5 mln zł!
W pierwszym losowaniu 15 lutego można wygrać aż 744 atrakcyjne nagrody: 592 o wartości 500 zł każda, 150 – o wartości 2000 zł każda oraz dwie – o wartości 4000 zł każda.
Wyniki losowania można obejrzeć na żywo. Zostaną także zamieszczone na stronie podajdalejzdrowie.pl.
W pierwszym losowaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 40 lat i skorzystały z programu „Profilaktyka 40 PLUS” oraz do 8 lutego zgłosiły chęć udziału w loterii.
Każdy kto skończył 40 lat, może skorzystać bezpłatnie z pakietu badań diagnostycznych. Aby otrzymać e-skierowanie wystarczy wypełnić ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta, skorzystać z infolinii (22 735 39 53) lub pomocy w przychodni POZ uczestniczącej w programie.
W skład bezpłatnych badań wchodzą: morfologia krwi, stężenie cholesterolu albo profil lipidowy, stężenie glukozy, kreatynina, badanie ogólne moczu, kwas moczowy, krew utajona w kale, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie, obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI), a w przypadku mężczyzn – dodatkowo badanie PSA. Badania można wykonać w wielu placówkach, które przystąpiły do programu.
Osoby, które jeszcze nie skorzystały z programu „Profilaktyka 40 PLUS” nie powinny zwlekać. Dodatkowo mogą wygrać cenne nagrody. Kolejne losowanie już 8 marca.


 

Źródło: MZ