Człowiek bez barier poszukiwany!

Integracja już po raz 20. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2022 r.
Konkurs „Człowiek bez barier” to przedsięwzięcie, które promuje osoby z niepełnosprawnością, które są inspiracją, biorą los w swoje ręce, pokazując innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie swoje i innych pełniejszym. Jeśli znasz taką osobę – nie zwlekaj i zgłoś ją do konkursu!
– Konkurs przyczynił się do uwidocznienia w przestrzeni publicznej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Laureaci konkursu prezentują barwną mozaikę umiejętności, talentów i zawodów. Są wśród nich m. in. wykładowcy akademiccy, politycy, samorządowcy, artyści, a także sportowcy. – pisze prezes Integracji Ewa Pawłowska we wstępie do ubiegłorocznego folderu z sylwetkami nagrodzonych.
Kandydata do konkursu może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.  Organizator Konkursu dokonuje weryfikacji nadesłanych zgłoszeń pod kątem spełnienia kryteriów formalnych, a następnie wyłania 20 kandydatów, którzy zostaną zaprezentowani Kapitule Konkursu oraz wezmą udział w głosowaniach internetowych. W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie również nagroda „Młody Człowiek bez barier” dla osób głównie w przedziale wiekowym 14-20 lat.
Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na http://www.niepelnosprawni.pl/cbb2022
Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Partnerzy: BNP Paribas, Polpharma, GP Batteries
Patronat medialny: portal Niepelnosprawni.pl


 

Źródło: inf. pras. / Integracja.org