Stan rzeczy | oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją i tyflomateriałami

Termin i miejsce wydarzenia:
30.09.2018, godz. 15:00
Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5,
20-052 Lublin
Wstęp: 1 zł.

 

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie. Audiodeskrypcja będzie prowadzona na żywo.
Zainicjowana w 2009 roku kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie gromadzi prace artystów współczesnych, powstałe przede wszystkim po 1989 roku. Kolekcja ma dyskursywny charakter i jest traktowana jako głos w debacie i badaniach nad współczesnością. Wychodząc od spraw lokalnych, zbiera prace międzynarodowych artystów, często powstałe na zamówienie i odnoszące się do lokalnych kwestii. Jednocześnie ten „zbiór rzeczy” jest konstruowany w odniesieniu do przemian, jakie zaszły w statusie i materialności dzieła sztuki, relacji instytucji i publiczności, jak i samej funkcji muzeum.
To pierwsza gościnna prezentacja kolekcji warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Polsce. Inauguruje następne odsłony w innych miejscach kraju w najbliższych trzech latach, do czasu otwarcia docelowej siedziby Muzeum na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki.
Czas trwania: ok. 60 minut