Wrocław: Ballady i romanse. Nabór aktorów z niepełnosprawnością wzroku do słuchowiska

Wrocławski Dom Literatury zaprasza osoby z niepełnosprawnościami wzroku do wzięcia udziału w niezwykłym projekcie – stworzymy literackie słuchowisko!
Słuchowisko powstanie z okazji dwusetnej rocznicy ukazania się „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Jest to projekt z udziałem osób z niepełnosprawnością wzroku, a także uczniów wrocławskich szkół podstawowych, seniorów i zawodowych aktorów. Projekt zostanie przygotowany z udziałem profesjonalnego reżysera, kompozytora i realizatora dźwięku, a gotowe słuchowisko zostanie wydane na płycie oraz online.
Zgłoszenia do udziału w projekcie należy przesyłać na adres info@literatura.wroclaw.pl
W mailu należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, a w przypadku osób niepełnoletnich dołączyć również zgodę opiekuna na udział w rekrutacji i słuchowisku. Organizator prosi o załączenie krótkiego nagrania filmowego lub dźwiękowego z Waszą interpretacją wybranego fragmentu „Ballad i romansów” lub innego tekstu. Nagranie nie powinno mieć więcej niż 30 sekund. Uwaga! Zgłoszenia są przyjmowane do 17 lipca.
Autorzy wybranych nagrań zostaną zaproszeni do udziału w realizacji słuchowiska: warsztatach aktorskich, które odbędą się w dniach 17-18 września i 24-25 września 2022 oraz nagraniu słuchowiska w Radiu Wrocław w październiku 2022.


 

Źródło: WDL