Jarocin: Seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami otrzymali opaski monitorujące

– Bezpieczeństwo osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych jest dla nas bardzo ważne, dlatego wychodzimy do mieszkańców gminy Jarocin z kolejnym programem wsparcia – Teleopieką – podkreślił burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki podczas wręczenia mieszkańcom gminy Jarocin opasek monitorujących. Umożliwiają one natychmiastowe wezwanie pomocy w razie zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Nowa, bezpłatna usługa oferowana jest w ramach Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych.
Z usługi Teleopieki skorzysta łącznie 120 osób – 70 osób w 2022 r. i 50 nowych osób w 2023 r. Dziś burmistrz Adam Pawlicki wręczył pierwsze opaski mieszkańcom, którzy zostali zakwalifikowani do skorzystania z usługi. Opaska monitorująca umożliwia noszącej ją osobie wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia życia i bezpieczeństwa przez całą dobę. – Jest to proste w obsłudze urządzenie na nadgarstek z jednym przyciskiem do wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia życia – podkreśla Igor Armon, dyrektor Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych. – Posiada możliwość odbierania połączeń przychodzących, pomiar ciśnienia i tętna, czujnik upadku oraz zdjęcia i założenia opaski. Posiada też lokalizator GPS oraz pomiar naładowania baterii – dodaje.
Aby skorzystać z usługi należy zgłosić się do Centrum Usług Społecznych w Jarocinie przy ul. Wrocławskiej 39 i skontaktować się z Koordynatorem Usług Społecznych, który udzieli niezbędnych informacji oraz przedstawi szczegółowy regulamin korzystania z usługi. Ogólne informacje dotyczące „Teleopieki” można uzyskać również pod nr tel.: (62) 747-01-60 wew. 34  lub 508-829-589.
Działanie jest podejmowane dzięki pozyskaniu przez Gminę Jarocin dofinansowania w wysokości ponad 3 mln zł na realizację projektu „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych”. W ramach centrum realizowane są także bogata oferta zajęć dla seniorów: warsztaty rękodzielnicze, taneczne, malarskie, koncerty.
Projekt „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Realizatorem projektu jest Centrum Usług Społecznych w Jarocinie.


 

Źródło: Samorzad.pap.pl