Łomża: Od września seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami skorzystają z bezpłatnych usług fachowców

Słupsk, Łomianki, Rybnik, Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, to tylko niektóre z wielu miast, w których funkcjonuje program pod nazwą „Złota Rączka Dla Seniora”, w ramach którego można bezpłatnie wezwać fachowca do drobnych napraw. Teraz do wyżej wymienionych miast dołącza Łomża.
Seniorzy posiadający Łomżyńską Kartę Seniora, a także osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z pomocy w drobnych naprawach technicznych w miejscu swojego zamieszkania. Już od września tego typu usługi mają świadczyć uczestnicy projektu Centrum Integracji Społecznej.
Cieknący kran, zepsuta klamka, niedomykające się meble, wyrwane gniazdko elektryczne czy nieszczelne okna to niektóre z usterek, których samodzielne usunięcie może stanowić problem dla seniorów i osób z niepełnosprawnością, a które bezpłatnie pomoże naprawić „fachowiec dla seniora”.
Drobne naprawy techniczne będą realizowali uczestnicy projektu Centrum Integracji Społecznej, którzy od 1 września br. będą przyjmowali zgłoszenia, weryfikowali je i po wyznaczeniu terminu dokonywali napraw. Potrzebę usunięcia usterki można będzie zgłaszać pod numerem telefonu (86) 215-68-99 lub osobiście w siedzibie CIS przy ul. Farnej 1. Koszt zakupu materiałów niezbędnych do naprawy będzie leżał po stronie zgłaszającego. Osoby dokonujące napraw nie będą pobierały żadnych opłat za wykonaną usługę, ani też nie będą brały pieniędzy na zakup materiałów.


 

Źródło: UM Łomża