Gdańsk: Parkingi społecznie odpowiedzialne wznowiły działalność

Fundacja Społecznie Bezpieczni będzie prowadziła parkingi w sześciu lokalizacjach w Gdańsku. Parkingi społecznie odpowiedzialne w Oliwie, Jelitkowie, na Zaspie i na Stogach będą działały od 24 czerwca do 14 września. Cały dochód z tej działalności będzie przeznaczony na cele statutowe Fundacji.
Parkingi społecznie odpowiedzialne prowadzone przez Fundację Społecznie Odpowiedzialni będą działały w okresie wakacyjnym w następujących lokalizacjach:

  1. • Oliwa, Plac Inwalidów Wojennych
  2. • Oliwa, ul. Cystersów
  3. • Jelitkowo, ul. Kapliczna
  4. • Jelitkowo, ul. Błękitna
  5. • Zaspa, ul. Czarny Dwór
  6. • Stogi, ul. Nowotna

Zgodnie z umową, operator parkingu może dokonywać poboru opłat w godzinach od 9.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu. Wysokość opłaty wyniesie 10 zł za cały czas postoju, postój do 15 min będzie bezpłatny. Zwolnione z opłat będą osoby z niepełnosprawnością posiadające identyfikator N+. Z parkingów bezpłatnie korzystać będą mogły również pojazdy niektórych służb komunalnych oraz pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Parkując pomagasz

Fundacja Społecznie Bezpieczni przy współpracy z miastem Gdańsk, od 2018 roku realizuje projekt Parkingów Społecznie Odpowiedzialnych, gdzie osoby potrzebujące, mogą uzyskać stabilną pracę i wsparcie. Na pomoc fundacji mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością, dotknięte kryzysem bezdomności, wykluczone społecznie, bezrobotne oraz uchodźcy. Dotychczas w okresie wakacyjnym Fundacja prowadziła Parking Społecznie Odpowiedzialny na ul. Nowotnej w dzielnicy Stogi. W tym roku Fundacja będzie prowadzić parkingi wakacyjne również w innych lokalizacjach Gdańska. Formuła parkingów będzie miała charakter hybrydowy, na części z nich kierowcy będą mogli dokonywać opłat poprzez tradycyjne parkometry, natomiast w dzielnicy Stogi parking będą obsługiwali pracownicy Fundacji.

– To wielkie i ważne przedsięwzięcie dla nas wszystkich, dzięki zebranym w tym roku opłatom parkingowym, będziemy mogli w istotnym stopniu zasilić budowę nowej placówki przy ul. Przegalińskiej, z której będą mogły korzystać osoby potrzebujące. Dokończymy również remont i doposażenie Kuchni Społecznie Odpowiedzialnej, która powstaje w Nowym Porcie

– mówi Dominik Kwiatkowski z Fundacji Społecznie Bezpieczni.
Fundacja Społecznie Bezpieczni jest organizacją pozarządową działającą od 2009 roku na terenie Gdańska. Celem Fundacji jest wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta, poprzez realizację działań nakierowanych na rozwój ekonomii społecznej. Fundacja prowadzi szereg działań w tym zakresie, są to m.in. Pralnia Społecznie Odpowiedzialna, punkt widokowy Żuraw M3, food truck Wydział Zero Waste, czy Parking Społecznie Odpowiedzialny.


 

Źródło: Referat Prasowy UM Gdańsk