Gdańsk: Nowa atrakcja na mapie miasta. Poznaj Niewidzialny Gdańsk!

Niewidzialny Gdańsk to nowa atrakcja na mapie turystycznej Gdańska. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, pod opieką jednego z przewodników, którzy z ciemnością żyją na co dzień i umieją się w niej doskonale poruszać. Wizycie na wystawie towarzyszą duże emocje – odrobina niepewności, trochę adrenaliny, cały pakiet nowych doznań. Odkrywanie muzealnej wystawy odbywa się za pomocą dotyku, słuchu i zapachu.
W tym muzeum historię Gdańska i jego najważniejsze symbole można poznać na nowo, zupełnie inaczej niż dotychczas.
Ideą muzeum jest wejście na chwilę w świat osób niewidomych i odkrycie rzeczywistości za pomocą wszystkich zmysłów z wyjątkiem wzroku. To wycieczka emocjonalna i dydaktyczna jednocześnie. Chodzi o to, by odwiedzającywystawę zrozumieli z czym mierzą się w swojej codzienności osoby niewidome i niedowidzące. Na co dzień to wzrok dostarcza nam około 80 procent informacji, które zdobywamy o świecie. W Niewidzialnym Gdańsku można będzie nauczyć się, jak można poznawać świat bez tego zmysłu.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku w godzinach 11:00-19:00 oraz od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-20:00.
Muzeum mieści się przy ulicy Okopowej 7 w Gdańsku.


 

Źródło: niewidzialnygdansk.pl