Wystartowała kampania x-komu i Fundacji Avalon, pokazująca udogodnienia systemu operacyjnego Microsoftu dla osób z niepełnosprawnościami

Powiększy ekran i odczyta napisany tekst. Przerobi mowę na napisy i w czasie rzeczywistym przetłumaczy ją na inny język. Takie są możliwości Windows 11. Startuje kampania x-komu i Fundacji Avalon, pokazująca udogodnienia systemu operacyjnego Microsoftu dla osób z niepełnosprawnościami.

Niepełnosprawność to jest normalność. Z utrudnieniami, ale dalej normalność. W naszej kampanii pokazujemy, że dzięki powszechnie dostępnemu narzędziu przeszkody mogą być niższe, węższe, płytsze

– mówi Kamil Szwarbuła rzecznik prasowy x-komu.

Do kampanii zaproszono osoby z niepełnosprawnościami, które wykorzystują udogodnienia Windows 11 w codziennym życiu i pracy. Monika i Mikołaj, czyli VIP team podpowiadają jakich narzędzi mogą używać osoby niewidzące i niedowidzące. Dla poruszającego się na wózku Wojtka Sawickiego najbardziej pomocna jest opcja sterowania urządzenia wzrokiem.

W Polsce osób z niepełnosprawnościami, które mają prawne potwierdzenie niepełnosprawności, jest ponad 3 mln. Szacuje się, że osób z niepełnosprawnościami, ale bez takiego potwierdzenia, może być nawet 4 miliony.
Fundacja Avalon to jedna z największych charytatywnych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Bezpośrednio pomaga ponad 12 tysiącom osób, a także prowadzi szereg projektów edukacyjnych i kampanii mających zmienić społeczne postrzeganie niepełnosprawności w Polsce.

W Fundacji wierzymy, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być w pełni aktywne i realizować się w każdej sferze życia. Ta idea przyświeca nam od 15 lat, ale kiedy zaczynaliśmy naszą misję, nikt nie spodziewał się, jak bardzo nowoczesne technologie wpłyną na codzienność OzN. A dziś – dzięki odpowiednim urządzeniom i oprogramowaniu – mogą oni realizować swoje kariery, swoje pasje, mogą czuć się samodzielni, niezależni i wartościowi. Wystarczy zacząć!

– mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.

Kup laptop i wspomóż Fundację Avalon

Sklep x-kom przygotował specjalną ofertę na komputery z procesorem Intel i systemem Windows 11. Przekaże Fundacji Avalon 100 złotych ze sprzedaży każdego komputera z poniższej listy.


 

Źródło: Rzecznik Prasowy x-kom