Powiat garwoliński: Groził nożem swojej niepełnosprawnej matce. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi powiatu garwolińskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją niepełnosprawną matką. Sąd Rejonowy w Garwolinie przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztowania.
Pod koniec kwietnia, po wezwaniu na interwencję do domu w jednej z miejscowości w gminie Parysów, funkcjonariusze garwolińskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę. Ze zgłoszenia wynikało, że groził on nożem swojej niepełnosprawnej matce. W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec kobiety, która ze względu na swój stan zdrowia jest osobą nieporadną. Oprócz tego mężczyzna ukradł portfel, należący do pokrzywdzonej i bez jej zgody dokonywał płatności za pomocą karty bankowej. Oprócz znęcania się nad osobą nieporadną 18-latek usłyszał także zarzut kradzieży z włamaniem.
Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono również zarzut popełnienia innego przestępstwa, polegającego na wpływaniu na zeznania strony postępowania. Jak ustalono, 18-latek groźbą chciał zmusić pokrzywdzoną do wycofania zeznań. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zastosowania wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postępowaniu karnym – tymczasowego aresztowania.


 

Źródło: KPP w Garwolinie / mł. asp. Małgorzata Pychner