Wiosna w Muzeum POLIN pod znakiem dostępności

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dba o dostępność swojej oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami. Nie inaczej będzie w najbliższych miesiącach. Muzeum POLIN przygotowało wiele wydarzeń dostosowanych do potrzeb zwiedzających z niepełnosprawnościami.
Od 11 marca można oglądać wystawę czasową „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”. Nowa ekspozycja w Muzeum POLIN przybliża żydowską kulturę w różnych zakątkach świata, m.in. charakterystyczne potrawy, sposób ich przyrządzania, pochodzenie i znaczenie. Wystawie towarzyszy wiele wydarzeń, w tym dostępnych dla zwiedzających z niepełnosprawnościami.

– Wystawa „Od kuchni” może być bardzo ciekawą propozycją dla osób z niepełnosprawnościami. Odkrywany i poznawany różnymi zmysłami świat smaków i zapachów kuchni żydowskiej, z pewnością zainteresuje osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Kuchnia i gotowanie to temat bliski każdej grupie, łatwy do przełożenia na codzienne życie, dlatego też wizyta dla osób z niepełnosprawnościami może stać się inspiracją do rozpoczęcia kulinarnej przygody z nowymi smakami i tradycjami

– mówi Wioleta Jóźwiak, koordynatorka ds. dostępności w Muzeum POLIN.
Pełny program wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami na wystawie czasowej „Od kuchni dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Polin.


 

Źródło: materiały nadesłane