Ciężarówka SHAMIR Polska rusza w trasę, by zbadać wzrok nawet 12 tys. uchodźców z Ukrainy

Od 29 marca do 5 kwietnia w Warszawie stanie specjalny mobilny punkt badania wzroku Shamir Polska wraz z laboratorium, w którym będą wykonywane na miejscu soczewki okularowe. Akcja wsparcia osób z Ukrainy jest realizowana w ramach projektu CSR Długie Oczy.
Specjalna ciężarówka Shamir Polska jest wyposażona w profesjonalne urządzenia niezbędne do wykonania badania wzroku zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, a są to między innymi: foroptery, automatyczne refraktometry, cyfrowe tablice do badania wzroku, retinoskopy, pupilometry. Specjaliści ochrony wzroku w mobilnym punkcie będą przeprowadzali badania. Na miejscu będzie również stacjonować mobilne laboratorium, które wyposażone będzie w urządzenia gotowe wyprodukować na miejscu soczewki okularowe, dedykowane do indywidualnych potrzeb wzrokowych.

– Jako firma nie mogliśmy pozostać obojętni na to, co dzieje się w Ukrainie. Firmy pomagają tak jak mogą, my skupiliśmy się na tym, co jest w naszym zasięgu i zgodne z naszą działalnością. Mamy nadzieje, że ta skromna pomoc sprawi, że osobom z Ukrainy będzie się u nas żyło łatwiej

– powiedziała Aleksandra Kubańska, marketing & communications manager, SHAMIR Polska.
Mobilny punkt badania wzroku Shamir Polska wraz z laboratorium stanie w następujących terminach i lokalizacjach:
29-31 marca 2022 r. – Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o., Nadarzyn, al. Katowicka 62 – (Centrum Pomocy Humanitarnej).
1 kwietnia 2022 r. – Centralny Ośrodek Sportu Hala „Torwar”, ul. Łazienkowska 6a, Warszawa – (Centrum Pomocy Humanitarnej).
2-3 kwietnia 2022 r. – Centrum Targowo Kongresowym Global EXPO, Warszawa, ul. Modlińska 6D – (Centrum Pomocy Humanitarnej).
4-5 kwietnia 2022 r. – Centrum Konferencyjno- Szkoleniowe Ossa w Rawie Mazowieckiej, Ossa 1 (wsparcie zostanie udzielone osieroconym dzieciom i młodzieży).
Badania będą przeprowadzane od 9:00 do 19:00, a  jeżeli będzie duże zainteresowanie akcją, godzina otwarcia punktu zostanie przedłużona do 21:00.
Pomoc Ukrainie to drugi projekt realizowany przez Shamir Polska w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu Długie Oczy. Jego misją jest poprawa jakości życia ludzi, którzy mierzą się z problemami z narządem wzroku. Shamir, we współpracy z partnerskimi salonami optycznymi, realizuje projekty, które zwiększają komfort i radość życia, a także przyczyniają się do rozwoju osób niedowidzących i niewidomych. Jednym z nich jest budowa Ogrodu Zmysłów przy Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Więcej na dlugieoczy.pl


 

Źródło: inf. pras.