Oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Leopold Buczkowski. Przebłyski historii, przelotne obrazki”

Termin i miejsce wydarzenia:
27.01.2022 (czwartek), godz. 16:16
MS2
ul. Ogrodowa 19
91-065 Łódź
Wstęp wolny
Wydarzenie w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Organizator zachęca do skorzystania z tej możliwości oraz prosi o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).
Kontakt:
e-mail: k.madrzycka@msl.org.pl
tel.: 665-183-080


 

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Leopold Buczkowski. Przebłyski historii, przelotne obrazki”. Kurator Paweł Polit oprowadzi po wystawie, a towarzyszyć mu z audiodeskrypcją na żywo, czyli werbalnym opisem wizualnych doświadczeń, będzie koordynatorka dostępności – Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk.
Wystawa prezentuje dzieła prozaika Leopolda Buczkowskiego, autora takich powieści jak: „Czarny potok” (1954), „Uroda na czasie” (1970), „Oficer w nieszporach” (1975) czy „Kamień w pieluszkach”. Niewiele osób wie, że równie ciekawa, acz mniej znana jest jego twórczość wizualna. Jako artysta Buczkowski posługiwał się rysunkiem, fotografią, technikami graficznymi, wodnymi i olejnymi, kolażem, a w późnej fazie swojej twórczości także formami przestrzennymi – rzeźbą i asamblażem.
Wystawa „Leopold Buczkowski. Przebłyski historii, przelotne obrazki” to pierwsza, całościowa prezentacja twórczości plastycznej tego artysty. Znakomita większość zgromadzonych na niej dzieł jest pokazywana publicznie po raz pierwszy. Prezentacja ta stała się możliwa dzięki niedawnemu pozyskaniu przez Muzeum Sztuki w Łodzi całej spuścizny artystycznej Buczkowskiego.