Oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Termin i miejsce wydarzenia:
10.02.2022 (czwartek), godz. 16:16
Muzeum Sztuki Ms2
ul. Ogrodowa 19
91-065 Łódź
Wstęp wolny
Wydarzenie przeznaczone jest dla osób niewidomych i słabowidzących, ale wszyscy chętni mogą wziąć w nim udział.
oprowadza: Jakub Gawkowski
audiodeskrypcja: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk
kontakt:
e-mail: k.madrzycka@msl.org.pl
tel. 665-183-080
Wydarzenie w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Organizator zachęca do skorzystania z tej możliwości oraz prosi o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).


 

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”. Jakub Gawkowski – jeden z kuratorów wystawy oprowadzi po dwóch wyspach ekspozycji zatytułowanych: Eksperyment i Emancypacja, a towarzyszyć mu z audiodeskrypcją na żywo, czyli werbalnym opisem wizualnych doświadczeń, będzie koordynatorka dostępności – Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk.
Dynamiczny charakter współczesnego świata sprawia, że mapy i atlasy szybko tracą na aktualności. Dlatego potrzebujemy nowych, które będą zachęcać do poszukiwań nieodkrytych jeszcze znaczeń, doświadczeń i emocji. Pierwsza prezentacja wystawy „Atlas nowoczesności” stanowiła zaproszenie do wyprawy po ścieżkach, które prowadziły od źródeł nowoczesnego świata do współczesności. W nowej odsłonie proponujemy publiczności samodzielne wytyczenie tras z myślą o przyszłości, do której miałyby doprowadzić.
„Atlas nowoczesności. Ćwiczenia” to nie tylko kontynuacja wystawy zainaugurowanej w 2014 roku. To także kolejny etap rozpoczętych już kilkanaście lat temu prac nad kolekcją Muzeum Sztuki, których celem jest badanie, reinterpretacja i aktualizowanie znaczeń znajdujących się w niej dzieł. Kolejne prezentacje – od 2008 roku wystawiane w nowej siedzibie Muzeum Sztuki, ms2 – zrywają zarówno z chronologicznym układem dzieł, jak i ideą wystawy stałej.