Nowe filmy edukacyjne z audiodeskrypcją pojawiły się na kanale Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon opublikowało kolejną serię filmów edukacyjnych, uwzględniających potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Tym razem powstała seria opowiadająca o pszczołach i bartnictwie. Odwiedziliśmy małopolską pasiekę, a efekty tej wizyty można zobaczyć (i posłuchać) na kanale YouTube Cogiteonu.
Edukatorzy Cogiteonu odwiedzają szkoły, gdzie przeprowadzają pokazy popularnonaukowe. Odwiedzają różne zakątki Małopolski. Często są w drodze. Z zainteresowania mijanymi miejscami narodziła się filmowa seria „Naukowiej w podróży”, w której centrum nauki przedstawia inspirujące atrakcje turystyczne, a na miejscu wykonuje doświadczenia.
W najnowszych odcinkach wrodzona ciekawość świata zwiodła Andrzeja Kordeczkę do małopolskiej pasieki. Wspólnie z nim można zobaczyć unikalną kolekcję uli, prześledzić historię bartnictwa, przekonać się jak wygląda miodobranie, a przede wszystkim – zajrzeć do pszczelego domu. Andrzej zagląda też do miejscowego laboratorium, a także sam eksperymentuje: m.in. impregnuje trampki, naprawia stary zawias, a także wytwarza kosmetyk.
Filmy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon można obejrzeć na kanale w serwisie Youtube, a trzy najnowsze odcinki będą również do zobaczenia na naszym portalu w zakładce „Zaraź się kulturą”.


 

Źródło: materiały nadesłane