Warszawa: WKD proponuje dziś bezpłatne przejazdy dla osób z niepełnosprawnościami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadziła nową ofertę  dla osób z niepełnosprawnością. W dniu 3 grudnia osoba posiadająca dokument potwierdzający niepełnosprawność będzie mogła odbyć podróż pociągiem WKD bez konieczności zakupu biletu na przejazd.
Przewoźnikowi zależy na tym, aby był dostępny dla wszystkich pasażerów, dlatego likwiduje bariery oraz zwraca uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Spółka chce zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do podróżowania pociągami WKD oraz stworzyć płaszczyznę do wspólnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dlatego też wprowadza nową ofertę, która w dniu 3 grudnia pozwoli osobie posiadającej dokument potwierdzający niepełnosprawność możliwość odbycia podróży pociągami WKD bez konieczności zakupu biletu na przejazd.
Od wielu lat Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i nie pozostaje obojętna na potrzeby osób z niepełnosprawnością czy osób o ograniczonej mobilności. Jako przewoźnik kolejowy i jednocześnie zarządca infrastruktury Spółka podejmowała i podejmuje wiele działań, które mają za zadanie likwidację barier i zwiększenie dostępności, a tym samym ułatwienie podróży. W dużym stopniu wpływ na obecne udogodnienia i wyrównywanie szans w dostępności usług miały przeprowadzone inwestycje/działania.


 

Źródło: WKD