Spacerownik Wielozmysłowy w Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru

Termin i miejsce wydarzenia:
24.09.2021 (piątek), godz. 18:00
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
ul. Emilii Plater 31
00-688 Warszawa
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
tel.: 723-665-314
e-mail: info@wielozmysly.org
Przystanek: Metro Centrum, Dworzec Centralny
Tramwaj: 17, 24, 25, 33, 41
Autobus: 109, 128, 158, 160, 174, 175, 504, 519, 521
Organizator może odebrać Państwa z przystanku. Jeżeli istnieje taka potrzeba, należy to zgłosić wykorzystując powyższe dane kontaktowe.


 

Fundacja Wielozmysły zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „spacerownik Wielozmysłowy.”
Tym razem spotkanie odbędzie się na wystawie Moniki Skomrej „Głaszczę Twoje nieprawdziwe ciało” w przestrzeni Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.
Monika Skomra próbuje wyrazić w swoich pracach doświadczenie ciała, jednocześnie grając na opozycjach: prawdziwe – sztuczne, cudze – intymne. Wtapia w tworzone przez siebie obiekty znalezione kawałki tkaniny czy metalu, a także przedmioty osobiste, które są dla niej nośnikami emocji takich jak ból, ekstaza i tęsknota. Tworzy anatomię miłości, próbując wypreparować jej składniki. Całując kartki papieru zostawia na nich odcisk własnego ciała, jednocześnie każąc się zastanawiać, na ile w miłości udaje nam się dotrzeć do siebie nawzajem, a na ile bywa to spotkanie z własną projekcją. Prace są tworzone często intuicyjnie, wychodząc od przedmiotów już zastanych, które Skomra łączy ze sobą, eksplorując różne techniki i tworzywa. Są też świadectwem siły płynącej z bycia blisko własnej kobiecości, przy jednoczesnym dostrzeganiu opresji, jakim artystka jest poddawana ze względu na płeć.