Spacerownik Wielozmysłowy w lokalu_30

Termin i miejsce wydarzenia:
31.07.2020 (piątek), godz. 17:00
lokal_30
ul. Wilcza 29A / 12
00-544 Warszawa
Wstęp wolny
Organizator może odebrać Państwa z okolicznego przystanku. Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy o kontakt: tel. 723-665-314, e-mail: info@wielozmysly.org


 

Fundacja Wielozmysły wraz z lokal_30 zapraszają na oprowadzanie dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących po wystawie „Katarzyna, Erna, Maria”.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem sztuki wizualnej poprzez inne zmysły niż wzrok.

Małgorzata Malwina Niespodziewana: „Katarzyna, Erna, Maria”

Działająca współcześnie artystka inspiruje się swoimi poprzedniczkami. Nie ukrywa tego, lecz przeciwnie – otwarcie sygnalizuje ów fakt w każdej z poświęconych im prac. Historie i dzieła Katarzyny Kobro, Erny Rosenstein oraz Marii Jaremy wpłynęły na powstanie realizacji ujętych w cykle Historia o Katarzynie, Erna, Kolekcja (dla Marii). Każda z wymienionych artystek była twórczynią awangardy, każda żyła w dwudziestym wieku, a ich losy zostały naznaczone przez najstraszliwsze wydarzenia: wojny i ich konsekwencje, śmierć bliskich, nędzę i wysiedlenia. Złe czasy nie sprzyjały twórczości. A jednak one przy sztuce pozostały powracając do niej nawet w najgorszych momentach. Sztuka jako terapia? Z całą pewnością nie. Liczyło się ocalenie czegoś dalece większego. Dodatkowo jeszcze, twórczość każdej ze wspomnianych, już po ich śmierci, czekała długo na nową interpretację, nowe spojrzenie, zamknięta w oczywistościach i gotowych odczytaniach.