Powiat Tarnogórski: Ułatwienia dla osób niewidomych w budynku urzędu

Nowe rozwiązania techniczne i cyfrowe wspomagające osoby ze szczególnymi potrzebami mają za zadanie ułatwić dostęp do tarnogórskiego starostwa.
Od wtorku kilka zmian pojawiło się w budynku starostwa przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach. Na podłodze została zamontowana ścieżka dotykowa dla osób niewidomych i niedowidzących, która ma za zadanie ułatwić bezpieczne dotarcie do biura podawczego, punktu informacyjnego czy toalety. Oznaczenia o zmiennej fakturze na podłożu mają głównie służyć osobom niewidomym. Natomiast przy głównym wejściu została zamontowana tyflomapa – czyli mapa czytana za pomocą zmysłu dotyku lub w ograniczonym stopniu wzrokiem, która przeznaczona jest dla osób niewidomych i słabowidzących.
Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach mieści się w trzech budynkach. Siedziba główna podmiotu publicznego znajduje się w Tarnowskich Górach, przy ul. Karłuszowiec 5. Pozostałe budynki, w których realizowane są zadania podmiotu publicznego znajdują się w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 16 oraz Mickiewicza 4. W budynkach już wcześniej wprowadzono tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a.


 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach