PFRON uruchomił infolinię na temat dostępności

6 września Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił specjalną infolinię dotyczącą dostępności pod numerem telefonu: 22 581 84 10, wew. 4. Infolinię obsługuje TONO Praca z siedzibą w Laskach, a numer jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-15:00.
Ponadto PFRON przygotował również dedykowaną dostępności sekcję serwisu internetowego dostepnosc.pfron.org.pl  zawierającą wszystkie przydatne informacje oraz umożliwiającą złożenie wniosku o zapewnienie dostępności przez PFRON oraz skargi na brak dostępności każdego podmiotu publicznego.
Przypomnijmy, iż 6 września weszły w życie kolejne przepisy ustawy o dostępności. Nowe przepisy ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami wprowadzają instrument postępowania skargowego. Składa się on z kilku elementów. Jednym z nich jest możliwość zwrócenia uwagi organizacji publicznej na brak  dostępności przez każdego obywatela.
Dodatkowo osoba ze szczególnymi potrzebami ma możliwość złożenia „wniosku o zapewnienie dostępności” w przypadku, gdy napotka bariery np. w urzędzie, na uczelni lub podczas wizyty u lekarza.