Wrocław: Powstała pierwsza w kraju klasa mistrzostwa sportowego w blind footballu

Klasę otwarto w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13. Trwa nabór. Blind football to odmiana piłki nożnej dla osób niewidomych oraz słabowidzących.

– Od września uruchamiamy pierwszy w Polsce oddział mistrzostwa sportowego osób z niepełnosprawnościami. Do tej pory klasy mistrzostwa sportowego tworzone były dla uczniów pełnosprawnych. Świetnie, że kolejne bariery w podejściu do niepełnosprawności przełamujemy w naszym regionie, we Wrocławiu

– powiedział Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
Uroczysta inauguracja klasy odbyła się w środę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu. Gospodarzem uroczystości był Robert Warchalewski, dyrektor Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13, a prowadził ją Lubomir Prask – trener drużyny Śląsk Wrocław Blind Football.
Klasa mistrzostwa sportowego blind football przyjmie maksymalnie 10 uczniów. Nabór trwa, a więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć tutaj.
Na tym nie koniec, ponieważ szkoła będzie starać się o utworzenie klas sportowych w kolejnych dyscyplinach osób z niepełnosprawnościami.


 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego