Wrocław: Superpuchar Polski w blind footballu

WKS Śląsk Wrocław SA serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – meczu o Superpuchar Polski w blind footballu. Klubowi mistrzowie świata, reprezentanci Śląska Wrocław, z Radosławem Majdanem w składzie, zmierzą się z Wisłą Kraków Blind Football.
Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 12 września, o godz. 12 na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16 we Wrocławiu.
Drużyna Śląsk Wrocław Blind Football staje przed szansą na zdobycie kolejnego trofeum! Tym razem klubowi mistrzowie świata w dwumeczu zagrają z Wisłą Kraków Blind Football o Superpuchar Polski. Pierwsze spotkanie już 12 września we Wrocławiu!
Mecz z Wisłą zostanie rozegrany na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16, należącym do Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących. Na tym boisku na co dzień trenuje wrocławska drużyna, dla której nadchodzące spotkanie będzie jak dotąd najważniejszym starciem w tym roku. Tym bardziej piłkarze WKS-u liczą na kibicowskie wsparcie! Na wielkie sportowe emocje zapraszamy w sobotę, 12 września, o godz. 12.
Epidemia koronawirusa wpłynęła również na plany blindfootballowych zespołów, jednak co najważniejsze – wracamy do gry! W tym roku rywalizacja o miano najlepszej drużyny w kraju przybiera postać dwumeczu, którego stawką jest Superpuchar Polski. Pierwszy mecz zostanie rozegrany we Wrocławiu, a rewanż w Krakowie.
O miano najsilniejszego zespołu w naszym kraju rywalizują Śląsk Wrocław z Wisłą Kraków. Przed rokiem, gdy stawką był Puchar Polski, emocje sięgnęły zenitu –  do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze i trofeum zostało we Wrocławiu. Zachęcamy do przypomnienia sobie tego niezwykłego wydarzenia, zwłaszcza tym, którzy do tej pory nie mieli okazji oglądać na żywo rywalizacji w blind footballu.

Śląsk Wrocław to wielka piłkarska rodzina, a drużyna blind footballu stanowi jej bardzo ważną – i bardzo utytułowaną – część. Klubowi mistrzowie świata nie spoczywają jednak na laurach i są głodni kolejnych trofeów. A po tak długiej przerwie od gry o stawkę ambicja i zaangażowanie z obu stron mogą wyjść poza skalę! Serdecznie zapraszamy do wspierania podopiecznych trenerów Lubomira Praska i Mikołaja Nowackiego w bardzo ważnym spotkaniu otwierającym rywalizację o Superpuchar Polski. Mecz w sobotę, 12 września, o godz. 12 na obiekcie przy ul. Kamiennogórskiej 16.


 

Źródło: Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław