W sobotę 2. Górski Bieg Zająca. Jest jeszcze szansa, by się zapisać

4 września 2021, ponownie w Górze Kalwarii odbędzie się już druga edycja Górskiego Biegu Zająca!
Impreza odbędzie się w Górze Kalwarii przy ulicy Jana Białka 7.
„POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE” To hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych, które organizuje fundacja Active Life. Wspiera w ten sposób chorych na stwardnienie rozsiane (SM) oraz osoby z innymi niepełnosprawnościami.
Akcja angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z przewodnikiem „Zającem”.
Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie www.zmierzymyczas.pl i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego „Zającem”), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób organizatorzy dają też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz Nordic Walking-5 km. W związku z panującą pandemią, organizatorzy zachowują szczególną ostrożność i tego samego wymagają od uczestników wydarzenia.
Udział w biegu osób niepełnosprawnych (2 km) jest BEZPŁATNY.
Zapisy:
https://www.zmierzymyczas.pl/1246/2-gorski-bieg-zajaca.html