DAGERSystem Uruchomi bazę dostępnych gier

DAGERSystem, firma specjalizująca się w dostępności gier video zapowiedziała uruchomienie internetowej bazy dostępnych gier, która pozwoli użytkownikowi na wyszukiwanie gier według konkretnej niepełnosprawności i wymagań sprzętowych.
DAGERSystem jest podmiotem non-profit powstałym w 2012 roku. Zajmuje się ochroną konsumentów, a także pomaga graczom z niepełnosprawnościami dowiedzieć się czy konkretna gra jest dla nich dostępna, zanim ją kupią.
Baza danych dostępnych gier to narzędzie, które pozwoli użytkownikom wybrać funkcje ułatwień dostępu i sprzętu, których potrzebują, aby uzyskać dostęp do gry, i otrzymać listę gier, które obsługują te funkcje.
W ostatnich latach coraz więcej producentów na swoich stronach internetowych stara się zamieszczać informacje o dostępności tworzonych gier, nawet na długo przed ich premierą, by umożliwić wszystkim swoim graczom zamówienie w przedsprzedaży.
Baza dostępnych gier miała początkowo zostać uruchomiona 1 września, jednakże prezes DAGERSystem Josh Straub w oficjalnym komunikacie przekazał, że jej start został przesunięty na 1 października. Wynika to ze starań firmy, by baza była wystarczająco wartościowa.


 

Źródło: Dagersystem.com