Neapol: Internauci oszaleli na punkcie pewnej balustrady, która opisuje niewidomym widok

Internauci są w stanie dostrzec i uwiecznić naprawdę wspaniałe rzeczy, a niedawne zdjęcie pewnej balustrady na oknie zamku we Włoszech stało się bardzo popularne. Castel Sant’Elmo (Zamek Świętego Elma) jest popularną atrakcją turystyczną w Neapolu. Setki ludzi wspinają się na szczyt zamku, aby cieszyć się widokiem, ale zamek ma też inną atrakcję. Jedna ze ścian zamku, przylegająca do jednego z dużych okien, ma 92-metrowy kawałek stali nierdzewnej, który przedstawia poetycki opis widoku w alfabecie Braille’a.
instalacja artystyczna “Podążaj za kształtem” autorstwa Paolo Puddu, powstała na zamku w 2017 roku. Neapolitański artysta stworzył ją dla tych, którzy na co dzień nie mogą oglądać piękna otaczającego świata, za to mogą doświadczać go w innej niż wizualna formie. I tak artysta prostą konstrukcję wzbogaconą o wypukłe kropki zmienił w niezwykły krajobraz. Całość wzbogacają cytaty z książki Giuseppe De Lorenzo „La terra e l’uomo” i innych znanych włoskich pisarzy, co jedynie dodaje całemu opisowi kolorytu.
Zdjęcie tego niezwykłego dzieła ukazało się na Twitterze za sprawą użytkownika o nicku dragonfly in flight i bardzo szybko zyskało popularność i przychylne opinie.


 

Źródło: Republicworld.com