Igrzyska Paraolimpijskie: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w wiosce w Tokio

W czwartek w wiosce olimpijskiej w Tokio wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem przed rozpoczynającą się 24 sierpnia paraolimpiadą – poinformował japoński komitet organizacyjny. Dotyczy on jednego z zagranicznych oficjeli odpowiedzialnych za przeprowadzenie rywalizacji, a nie sportowca.
Wioska została otworzona dla paraolimpijczyków we wtorek.
Poinformowano jednocześnie, że 15 osób związanych z organizacją zawodów, poza wioską olimpijską, otrzymało pozytywny wynik testów.
W związku z pandemią COVID-19 paraolimpiada, podobnie jak igrzyska, odbędzie się bez udziału publiczności. Wyjątek uczyniono tylko dla dzieci w wieku szkolnym, które – przy zachowaniu sanitarnych rygorów bezpieczeństwa – w ramach programu edukacyjnego będą mogły zasiąść na trybunach.
Zmniejszono także liczbę oficjeli, w tym uczestników ceremonii otwarcia. Ma w niej wziąć udział cesarz Japonii Naruhito, który był także obecny na trybunach stadionu w Tokio podczas ceremonii otwarcia igrzysk 23 lipca.
W zmaganiach paraolimpijskich ma uczestniczyć ok. 4,5 tysiąca zawodników ze 160 krajów. W tym gronie będzie 90-osobowa reprezentacja Polski. Rywalizacja zakończy się 5 września.


 

Źródło: PAP