Profilaktyka 40 Plus: Profilaktyczny piknik w Ciechocinku

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza mieszkańców, turystów oraz kuracjuszy na profilaktyczny piknik w ramach Programu Profilaktyka 40 Plus. To doskonała okazja do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji. Będzie można skorzystać z nich 7 sierpnia  (sobota) w Parku Zdrojowym w Ciechocinku, w godzinach 12.00 – 18.00.
Eksperci z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące Programu Profilaktyka 40 PLUS. Pomogą wypełnić ankietę, dzięki której otrzymasz e-skierowanie na badania.
Dodatkowo dla wszystkich, którzy odwiedzą Park Zdrojowy czekają bezpłatne konsultacje medyczne i badania:

 1. badania poziomu glukozy oraz cholesterolu we krwi,
 2. badanie saturacji,
 3. pomiar ciśnienia tętniczego, ocena miarowości pracy serca,
 4. konsultacje lekarza POZ,
 5. konsultacje lekarza kardiologa,
 6. konsultacje lekarza onkologa,
 7. konsultacje dietetyczne,
 8. obliczanie wskaźnika BMI,
 9. analiza składu masy ciała,
 10. mammografia w mammobusie (dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat),
 11. szczepienia przeciwko COVID 19 w szczepionkobusie,
 12. edukacja zdrowotna,
 13. pokazy udzielania pierwszej pomocy,
 14. przy stoisku NFZ będzie można otrzymać od ręki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i potwierdzić swój Profil Zaufany.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Miasta w Ciechocinku i Starostwem Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim, a także z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Aleksandrowie Kujawskim, z firmą Geneva Trust Polska. Partnerem wydarzenia są także Laboratoria Medyczne Vitalabo, 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim.


 

Źródło: OW NFZ w Bydgoszczy