Kraśnik: Mężczyzna z niepełnosprawnością przez kilka dni leżał na podłodze własnego mieszkania i wołał o pomoc

Wycieńczonego samotnie mieszkającego 57 latka z niepełnosprawnością zastał w jego mieszkaniu dzielnicowy kraśnickiej komendy. Okoliczności zdarzenia wskazują na to, że mężczyzna co najmniej kilka dni leżał na podłodze swojego mieszkania wołając o pomoc i nie miał siły się podnieść. Dzięki czujności i szybkiej pomocy dzielnicowego, z wykształcenia ratownika medycznego, mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. 57-latek został przetransportowany do szpitala.
Dzielnicowy z kraśnickiej komendy sierżant  sztabowy  Sebastian Janicki w miniony wtorek w ramach obchodu, poszedł odwiedzić 57-latka z niepełnosprawnością zamieszkującego samotnie jedną z posesji w gminie Kraśnik. Zaniepokoił go fakt, że mimo wielokrotnego wołania nikt nie wychodzi z mieszkania mimo uchylonych drzwi wejściowych.
Policjant postanowił sprawdzić co się dzieje. Kiedy zbliżał się do mieszkania w pewnym momencie usłyszał słabe i niewyraźne odgłosy przypominające wołanie o pomoc. Kiedy wszedł do środka, na podłodze zobaczył leżącego wycieńczonego 57-latka, który miał problemy z oddychaniem i mówieniem.
Ponadto okoliczności wskazywały na to, że mężczyzna znajdował się w takiej pozycji co najmniej od kilku dni. Jako kwalifikowany ratownik medyczny, policjant sprawdził jego funkcje życiowe. Ponieważ jego stan wymagał natychmiastowej hospitalizacji, wezwał na miejsce pogotowie.
Załoga karetki zabrała 57 latka do szpitala, gdzie obecnie przebywa w poważnym stanie.


 

Źródło: KPP Kraśnik / młodszy aspirant Paweł Cieliczko