Niewidomy pies ma własnego psa przewodnika! Szczeniak o imieniu Oko pomaga schorowanemu golden retrieverowi Tao odnaleźć drogę na spacerach

Ta wzruszająca historia jest jak najbardziej autentyczna! Urocze szczenię z Somerset podjęło się roli „psa przewodnika” dla swojego niewidomego kumpla golden retriever’a.
Chory golden retriever, Tao, lat 11, w zeszłym roku niestety stracił wzrok z powodu jaskry, co skłoniło jego właścicielkę do znalezienia mu futrzanego przyjaciela.
Oko poznał Tao, gdy miał zaledwie osiem tygodni i utworzyli „najwspanialszą psią parę kompanów”.
Na video, które ukazało się w internecie widać nierozłączny duet z Shepton Mallet w Somerset, spacerujący razem. Ci dwaj przyjaciele lubią również zabawę w przeciąganie liny.
Jak powiedziała właścicielka Retriever’a, Melanie Jackson

„U Tao zdiagnozowano jaskrę, która występuje, gdy oko ma nieregularny kąt drenażu i nie może odprowadzić płynu. Wszystko stało się bardzo szybko. Rano czuł się jeszcze dobrze, ale już wieczorem zaczął potrząsać głową, co wskazywało na to, że go boli, a 5 godzin później oślepł i trzeba było mu usunąć oko. Byliśmy mile zaskoczeni, gdy zaledwie trzy dni po operacji Tao zaczął chodzić po schodach, ale czułam że będzie potrzebował kumpla, który będzie mu pomagał i towarzyszył w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł”.

Tao podąża za Oko jak cień i śpią ze sobą. Niewidomy pies jest w trakcie szkolenia, podczas którego uczy się jak unikać niebezpieczeństw.


 

Źródło: dailymail.co.uk