„Doznanie zmysłów” Warsztaty ceramiczne dla osób z dysfunkcją wzroku

Termin i miejsce wydarzenia:

  1. • 06.07.2021 (wtorek), godz. 18:00
  2. • 13.07.2021 (wtorek), godz. 18:00
  3. • 20.07.2021 (wtorek), godz. 18:00
  4. • 27.07.2021 (wtorek), godz. 18:00

Pracownia Ceramiczna Zakwas Studio
ul. Szczytnicka 40/1B
50-382 Wrocław
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Zapisy prowadzone są na cały cykl obejmujący cztery spotkania.
Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z regulaminem wydarzenia.
Zapisy są przyjmowane do 4 lipca pod adresem:
doznaniezmyslow@gmail.com
Spotkanie organizowane będzie z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Termin spotkań może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej.


 

W ramach projektu “Doznanie zmysłów – cykl warsztatów i rozmów o dostępności” zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące na warsztaty ceramiczne w pracowni Zakwas Studio.
Warsztaty odbędą się w lipcu. Będą to cykliczne spotkania: trzy lekcje połączone z praktycznymi zajęciami oraz jedno spotkanie warsztatowe w pracowni ceramicznej.
Podczas naszych spotkań uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy pracy z gliną, różne techniki powstawania ceramiki oraz w sposób praktyczny dowiedzą się o powstaniu form trójwymiarowych, a na koniec własnoręcznie wykonają przedmioty.
Projekt realizowany jest w ramach Edycji 25. Programu @Mikrogranty

Dostępność miejsca:

Pracownia ceramiczna Zakwas Studio znajduje się na ul. Szczytnickiej 40/1B. Do pracowni można dojechać transportem publicznym (przystanek autobusowy i tramwajowy “Reja”, samochodem (brak parkingu, możliwość korzystania z okolicznych miejskich miejsc parkingowych) lub rowerem. Pracownia znajduje się na parterze.

Wejście

Wejście główne znajduje się od ulicy Szczytnickiej 40/1B. Wejście do budynku bezpośrednio z chodnika, na zewnątrz przed wejściem jest podwójny stopień. Do pracowni prowadzą drzwi jednoskrzydłowe otwierane (szerokość przejścia 90 cm, brak progów). Brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz samodzielnego dostępu dla osób poruszających się na wózku.
Dojście piesze wzdłuż ul. Szczytnickiej jest w miarę równe, bez nachyleń.

Korytarze i schody:

Pomieszczenie trzypiętrowe. Korytarze i schody dostępne. Brak windy. Schody w pomieszczeniu głównym znajdują się po prawej stronie, prowadzą do piwnicy. Schody znajdujące się na wprost drzwi wejściowych prowadzą na pierwsze piętro. Stopnie schodów są proste bez podcięć. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w dwustronne poręcze. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.
Dostosowania: pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne – brak.
Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
Brak dostępu do tłumacza PJM na miejscu.

Pomieszczenia sanitarne

Ogólnodostępna toaleta znajduje się w piwnicy, prowadzą do niej schody. Toaleta nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchu. Drzwi do toalety nie są wyposażone w samozamykacz. W toalecie brak przestrzeni manewrowej oraz przestrzeni do transferu bocznego. Brak systemu przyzywowego. Umywalka umieszczona jest po prawej stronie od wejścia, a toaleta po lewej stronie od wejścia.