Rusza akademia blind tenisa

Brakuje Ci ruchu? Masz dość czterech ścian? Chcesz poznać nową dyscyplinę sportu? – każdy powód jest dobry, by zacząć przygodę z tenisem ziemnym. To sport dla każdego! Dlatego Fundacja Widzimy Inaczej zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku do udziału w projekcie „Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących” (ATNiS). Tu, pod okiem doświadczonych trenerów, będzie można nauczyć się grać w blind tenisa, zadbać o kondycję fizyczną i otrzymać solidną porcję endorfin.
Do ATNiS mogą zgłosić się mieszkańcy województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz wielkopolskiego. Udział w projekcie jest bezpłatny, treningi odbywać się będą na terenie ww. województw. W zajęciach mogą uczestniczyć dorośli, ale także dzieci i młodzież.
By wstąpić do Akademii, należy wypełnić formularz dostępny poniżej, a następnie przesłać go mailowo, listownie lub bezpośrednio do organizatora (Fundacja Widzimy Inaczej, ul. Anielewicza 18/31, 01-032 Warszawa, e-mail: biuro@widzimyinaczej.org.pl). O naborze decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które nie zakwalifikują się do projektu, zostaną wpisane na listę rezerwową.
Adepci Akademii w ramach projektu będą mieli zapewnione:

 1. ◾ treningi blind tenisa,
 2. ◾ treningi ogólnorozwojowe,
 3. ◾ indywidualne konsultacje z fizjoterapeutą,
 4. ◾ indywidualne konsultacje z dietetykiem (tylko dla dorosłych uczestników),
 5. ◾ sprzęt i miejsce do gry,
 6. ◾ opiekę trenerów,
 7. ◾ wsparcie asystentów (wolontariuszy), którzy pomogą np. w przemieszczaniu się po obiekcie sportowym, zbieraniu piłek czy dotarciu na kort lub przystanek,
 8. ◾ Indywidualne Plany Działania.

Wymagane kryteria:

 1. ◾ aktualne orzeczenie o niepełnosprawności narządu wzroku (w przypadku osób dorosłych – stopień znaczny lub umiarkowany),
 2. ◾ brak przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach sportowych,
 3. ◾ w przypadku osób poniżej 18 r.ż. wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych,
 4. ◾ zaangażowanie i czas niezbędny do regularnych treningów.

Projekt będzie trwał do 31 marca 2022 r.
Szczegółowe informacje: Maksymilian Markuszewski – tel. 507298270.
Do zobaczenia na korcie!
Zadanie „Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących” jest współfinansowane ze  środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy


 

Źródło: inf. pras.