Przeglądarka 105/09.02.2021

M. Dworczyk o szczepieniach osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Niepełnosprawni i ich opiekunowie szczepieni będą zgodnie z przynależnością do grupy wiekowej, chyba że mają schorzenia wskazane w rozporządzeniu epidemicznym jako choroby przewlekłe kwalifikujące do szczepień w pierwszej grupie – zaznaczył w czwartek pełnomocnik rządu ds. szczepień oraz szef KPRM, Michał Dworczyk.
W czwartek w Sejmie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk oraz minister zdrowia Adam Niedzielski mówili o realizacji Narodowego Programu Szczepień.
Czytaj całość na Politykazdrowotna.com

Trwa kontrola finansowa białoruskiej organizacji walczącej o prawa niepełnosprawnych

Do Biura ds. Praw Osób Niepełnosprawnych w Mińsku przyszli urzędnicy kontroli finansowej. Szukają dowodów na sprzeniewierzenie środków. Niepełnosprawni byli grupą, która przyjmowała aktywny udział w powyborczych protestach.
– Departament Dochodzeń Finansowych Komisji Kontroli Państwowej w trybie określonym w Kodeksie Postępowania Karnego Republiki Białorusi prowadzi kontrolę wobec kierownictwa organizacji edukacyjnej i zajmującej się prawami człowieka Biura Praw Osób Niepełnosprawnych oraz innych osób w zakresie możliwości sprzeniewierzenia środków w okresie od 2020 roku do chwili obecnej, otrzymanych przez instytucję w postaci datków na cele charytatywne i pomocy międzynarodowej w celu niesienia pomocy niepełnosprawnym obywatelom Republiki Białorusi -napisano w komunikacie.
Czytaj całość na Belsat.eu

Posłanka KO: 14. emerytura to pieniądze skradzione niepełnosprawnym

Czternasta emerytura to pieniądze skradzione niepełnosprawnym? Posłanka Iwona Hartwich swoim wpisem na Twitterze wywołała lawinę komentarzy.
Czternasta emerytura, zgodnie z rządowym planem, ma być wypłacona w 2021 roku. Sejm debatuje nad projektem.
Tymczasem posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich apeluje do emerytów, by pamiętali, że dodatkowe świadczenie „to pieniądze skradzione niepełnosprawnym”.
Czytaj całość na Radiozet.pl

Kampania „Potrzebni w pracy”. Na zakupach pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych

To zachęta do tego, aby dokonując zakupów mieć na uwadze także osoby z niepełnosprawnościami. Taki jest cel kampanii „Potrzebni w pracy”, którą zainicjowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Jak przekonuje rzeczniczka organizacji Anna Węgrzynowicz, to bardzo istotne, bo przez pandemię koronawirusa sytuacja wielu firm, które zatrudniają niepełnosprawnych, jest trudna, co może prowadzić do zwolnień.
Czytaj całość na Polskieradio24.pl

Poświęciła życie chorym dzieciom. Nie stać jej na remont dziurawego dachu

Pani Bożena wychowuje dwóch niepełnosprawnych synów, a od niedawna opiekuje się również córką, która zachorowała na raka.
56-letnia Bożena Malara z niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce od kilku lat samotnie wychowuje dwóch niepełnosprawnych synów, a od niedawna opiekuje się również 26-letnią córką, która zachorowała na raka. Rodzina mieszka w domu, który zagraża ich bezpieczeństwu. Fatalny stan techniczny dachu zmusza ją do natychmiastowego remontu. Niestety pani Bożeny na to nie stać.
Czytaj całość na Polsatnews.pl