Warszawa: 9 mieszkań dla osób z niepełnosprawnością

Ruszył miejski projekt „Dobrze u Siebie”, w ramach którego dla warszawiaków z niepełnosprawnością ruchową jest dostępnych 9 mieszkań na wynajem w nowym budynku TBS przy ul. Skaryszewskiej 3.
To pierwszy taki projekt w Warszawie. Obejmuje 9 mieszkań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Mieszkania są dwupokojowe (salon z aneksem kuchennym i sypialnią). Znajdują się w budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Południe przy ul. Skaryszewskiej 3 w Warszawie.

Do kogo jest skierowany program?

O wynajem mieszkania mogą starać się mieszkańcy Warszawy z niepełnosprawnością ruchową, ale nie wymagający wsparcia w całodobowym funkcjonowaniu. Powinny to być osoby aktywne zawodowo, w wieku najwyżej 35 lat. Istotna jest również realizacja kryteriów wynikających z ustawy o niektórych formach budownictwa mieszkaniowego. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Projektu „Dobrze u Siebie”. Dokumenty w formie elektronicznej można składać do 27 listopada br., a oryginały dokumentów należy dostarczyć do 2 grudnia.
Dostępne mieszkania są bez barier architektonicznych, zarówno w mieszkaniu, jak i w budynku. Wolna od barier jest również trasa dojścia do zabudowy. Chodnik jest kontrastowy względem miejsc do parkowania rowerów. Na obszarze zagospodarowania terenu nie występują schody ani pochylnie. W części podziemnej budynku przewidziano 5 miejsc parkingowych o wymiarach 3,6x5m dla osób niepełnosprawnych, do parkowania prostopadłego. Odległość od nich do wejścia do klatek schodowych nie przekracza 25 m. Posadzka garażu w całości zaprojektowana została jako antypoślizgowa. Schody w budynku można ominąć, używając windy.
Mieszkania wyposażone są w liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową: brodzik w powierzchni posadzki z odpływem liniowym, wszystkie osprzęty elektryczne (videofon, gniazdka elektryczne) zamontowane są na obniżonej wysokości, a klamki okienne na wysokości 127 cm. Wnętrza posiadają przestrzeń manewrową dla osoby na wózku.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/nab-r-wniosk-w-do-projektu-dobrze-u-siebie


 

Źródło: Biuro Prasowe, UM Warszawa