Przeglądarka 83/13.10.2020

Oszuści wyczyścili konto niepełnosprawnej Justynie na 9400 zł. Bank Millennium oddał pieniądze

– Błagam o pomoc! Mojej niepełnosprawnej siostrze ktoś wyczyścił konto na prawie 10 000 złotych, a tam były oszczędności na jej rehabilitację, porusza się na wózku inwalidzkim – z taką prośbą zwróciła się do nas dwa tygodnie temu pani Paulina. W piątek, 18 września, znów zadzwoniła: – Bank poinformował, że skradzione pieniądze wrócą na konto. Dziękuję!
Rodzina mieszka w pobliżu Kościerzyny, ale pani Paulina przeczytała w sieci – siła internetu! – nasz artykuł o dziwnej serii kradzieży z kont w Banku Millenium.
– Czytałam w nim, że już komuś udało się pomóc, dlatego odzyskałam nadzieję – mówiła dwa tygodnie temu. – Mam niepełnosprawną siostrę Justynę, choruje na porażenie mózgowe, mama jest pełnomocnikiem jej konta w Millennium. Pewnego dnia, nagle zniknęło z niego 9400 zł, to były trzy złodziejskie transakcje, minuta po minucie – dwie na 3300 zł i jedna na 2800. Na koncie były odłożone pieniądze rodziny na leki i rehabilitację dla niej, bo ona sama ma skromną rentę.
Czytaj całość na pomorska.pl

Przepraszał rodziców dzieci niepełnosprawnych za swoje słowa. Brak zgody na uchylenie immunitetu

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się przeciw uchyleniu immunitetu poselskiego Jackowi Żalkowi z Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek o pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej złożyła między innymi liderka protestujących w 2018 roku w Sejmie Iwona Hartwich, obecnie posłanka Koalicji Obywatelskiej. – Nędzne przeprosiny posła Żalka nie zostały przyjęte, ponieważ nie były szczere – mówiła Hartwich.
Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych za uchyleniem immunitetu Żalkowi było 7 posłów, a 8 było przeciw. Wniosek ma związek ze słowami Jacka Żalka w radiu TOK FM o protestujących rodzicach osób niepełnosprawnych w Sejmie. Poseł powiedział wówczas, że nie można spełnić postulatu protestujących w Sejmie i dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak „żywe tarcze” i „zakładników”.
Czytaj całość na tvn24.pl

Róża Thun walczy o odzyskanie wzroku. Wlali jej do oka olej

Lekarze robią wszystko co w ich mocy, żeby ocalić wzrok Róży Thun. Europarlamentarzystka trafiła do szpitala w maju po tym, jak odkleiła jej się siatkówka. Od tego czasu przeszła już trzy zabiegi witrektomii, która polega na podawaniu silikonowego oleju do wnętrza gałki ocznej. Wciąż jednak nie widać znacznej poprawy. Europosłanka wierzy, że jej historia przekona innych, żeby pamiętali o regularnych badaniach.
Róża Thun przyznaje, że z niecierpliwością czeka aż w końcu odzyska sprawność i będzie mogła wrócić do pracy w Parlamencie Europejskim.
– Gdybym zauważyła niepokojące sygnały wcześniej, być może byłabym już zdrowa. Dlatego chcę zaapelować do wszystkich: obserwujcie symptomy, róbcie badania profilaktyczne pod kątem siatkówki. O takie badanie trzeba poprosić podczas wizyty. Lekarze nie wykonują ich rutynowo u wszystkich pacjentów, a jedynie u tych, którzy są w grupie ryzyka, tzn. u osób m.in. z wysokim ciśnieniem tętniczym i mocną krótkowzrocznością. Ja w tej grupie nie byłam, a mimo to zachorowałam – dodaje.
Czytaj całość na fakt.pl

Niewidomi z Radomia kupili karnety na basen na cały rok i nie mogą ich teraz wykorzystać. Obiekt jest zamknięty

Niewidomi z Radomia czują się oszukani. Wykupili karnety na basen, na cały rok, a basen został zamknięty wiosną z powodu epidemii. Potem okazało się, że basen został sprzedany. Nie można w żaden sposób dowiedzieć się kiedy będzie otwarty, trudno wręcz nawet ustalić kto jest obecnie jego właścicielem.
– Straciliśmy prawie cztery tysiące złotych. Tyle mniej więcej kosztowały karnety na basen, wykupione dla naszych niewidomych. Pomimo wielu telefonów nikt nie umie nam powiedzieć, czy pieniądze zostaną nam zwrócone. Nie mamy więc zajęć na basenie, nie mamy naszych pieniędzy i nie wiemy, gdzie zwrócić się o pomoc – mówi Zbigniew Lech, z Radomskiego Klubu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych.
Czytaj całość na naszemiasto.pl