Ruszyły zapisy do harytatywnego Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu

Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych. Przychód z opłat startowych i wpłat od sponsorów zostanie przeznaczony na  mieszkania chronione, które zapewniają warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku.
Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby tam przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia. Osoby niepełnosprawne mają prawo do normalnego życia w społeczeństwie. Nie powinni być zamknięci w „czterech ścianach” zdani na samych siebie.
Tacy ludzie są zależni od najbliższej rodziny, zwykle rodziców, opiekunów, a co stanie się, gdy ich zabraknie? Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych zrodził się pomysł na stworzenie mieszkań chronionych w Siedlcach. Przebywające tam osoby, będą przygotowywane przez specjalistów do prowadzenia samodzielnego życia.
Jest to rywalizacja sportowa dla firm, rodzin oraz klubów sportowych. W jednej drużynie może znaleźć się 3-4 osób, ale musi być przynajmniej jedna osoba innej płci. W drużynach biorących udział w Paratriathlonie minimum 2 zawodników musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności fizycznej lub intelektualnej. Bieg – 1 osoba, Spływ Kajakowy – kajak jedno – lub dwuosobowy, wyścig rowerowy – 1 osoba. Nagroda główna to 3 000 zł! Przewidziano także nagrody w każdej z dyscyplin dla kobiet i mężczyzn. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich zostanie przeznaczony na organizację mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Trasa Triathlon i Paratriathlon podzielona jest na trzy odcinki: BIEG – 6 km, SPŁYW KAJAKOWY – 15 km/ Paratriathlon – 1,4 km , WYŚCIG ROWEROWY – 27 km. I edycja miała miejsce 2 września 2018 r. III edycja Triathlonu i Paratriathlonu, odbędzie się 30 sierpnia 2020.
Zapisy na biegi przyjmowane są na platformie internetowej:
https://dostartu.pl/triathlon-i-paratriathlon-kraina-bugu-v4495.pl.html
Przed przesłaniem swojego zgłoszenia zapoznaj się z regulaminem zawodów.


 

Źródło: mat. organizatora