Przeglądarka 64/11.08.2020

Niezwykła rodzina zastępcza z Łodzi. Daje radość niepełnosprawnym dzieciom

Pani Renata Zalewska i jej mąż dają dzieciom to, co najcenniejsze. Bezwarunkową miłość. Dzięki takim osobom, niepełnosprawne maluchy mają szansę na prawdziwy dom.
O Gabrysi zobaczyli reportaż w telewizji, Julkę poznali w łódzkim hospicjum, kiedy byli tam na szkoleniu. O Przemku pani Renata przeczytała artykuł w gazecie. Wszystkie te dzieci czekały na ludzi, którzy dadzą im dom, poczucie bezpieczeństwa i uczucie. Każde z nich pochodzi z różnych rodzin.
Czytaj całość na tvp.pl

Ksiądz pedofil wyszedł na wolność. Sąd wypuścił go z aresztu mimo surowego wyroku

Ks. Piotr M. z Ruszowa, którego sąd pierwszej instancji skazał za molestowanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek, na apelację poczeka na wolności.
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu nie miał wątpliwości, że ks. Piotr M. skrzywdził dwie 10-letnie dziewczynki i w marcu skazał go na 5 lat bezwzględnego więzienia.
Proces rozpoczął się w październiku 2019 r. za zamkniętymi drzwiami, po trwającym od maja śledztwie. To wtedy na policję zgłosiła się pani Magda, mama Julii.
Kilka dni po Pierwszej Komunii Świętej, gdy miały już wychodzić na mszę, dziewczynka zaczęła płakać. Pokazywała na swoje uda, brzuch i miejsca intymne. Mówiła, że ksiądz sadzał ją na kolanach i dotykał. Kazał też dotykać siebie.
Czytaj całość na wyborcza.pl

„Odebrali nam godność, z drzwi wyjęli klamki”. Ludzie z DPS żądają wolności

W domach pomocy można pić alkohol, pobierać się, uprawiać seks. A od pół roku ludziom nie pozwalają wyjść po gazetę. To jest, proszę pani, chore! I żaden koronawirus tego nie tłumaczy.
Grażyna (79 lat): – Siedzimy od lutego zamknięci jak zwierzęta w klatkach. Ludzie jeżdżą na wakacje, bawią się na weselach, żyją. My nie możemy wyjść do cukierni po drugiej stronie ulicy.
Izabela (przewodnicząca rady mieszkańców w domu opieki): – Pozbawiono nas praw obywatelskich, odebrano godność. Żaden koronawirus tego nie tłumaczy.
Alicja (córka podopiecznej DPS-u): – Jakim prawem moja matka została uwięziona. Ma umrzeć zdrowsza?
Inspektorka sanepidu: – Ci ludzie cierpią, ale ja mam poważne wątpliwości, czy to dobry czas na odmrażanie DPS-ów.
Czytaj całość na wyborcza.pl

Niepełnosprawni gracze krytykują brak obsługi DualShocka 4 przez gry na PS5

Gracze z niepełnosprawnościami wyrażają niezadowolenie po informacji o tym, że DualShock 4 nie będzie kompatybilny z next-genowymi grami na PlayStation 5.
„To najgorsza wiadomość w historii. Powraca koszmar z PS4. Dzięki, PlayStation, za zepsucie mi nowej generacji. Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w przypadku pada jest kluczowa” – napisał na Twitterze Vivek Gohil, konsultant ds. rozwiązań dla osób niepełnosprawnych.
Serwis Can I Play That zwrócił uwagę, że niepełnosprawni gracze opracowali różne sposoby i wykorzystali rozmaite dodatkowe urządzenia, aby móc grać na padzie od PlayStation 4. Teraz jednak, aby doświadczyć nowych gier na PS5, będą musieli przejść ten proces od nowa.
Czytaj całość na eurogamer.pl

Był niewidomy od urodzenia. Po operacji natychmiast kupił Chevroleta Corvette

Sportowy samochód był marzeniem 44-letniego Kanadyjczyka, który z powodu oczopląsu był praktycznie niewidomy przez całe życie. Kiedy po eksperymentalnej operacji zaczął widzieć, natychmiast udał się po nowego Chevroleta Corvette.
Szansa, że Mike Schickerowski odzyska wzrok była znikoma, ale udało się. Klinika z Kalifornii dokonała medycznego cudu. Mężczyzna był tak szczęśliwy, że postanowił iść za ciosem i spełnić swoje kolejne marzenie.
Błyskawicznie stał się właścicielem żółtego Chevroleta Corvette (C7) w wersji Grand Sport. Kupił go „w ciemno” i jeszcze zanim zdał egzamin na prawo jazdy. Na szczęście uzyskał stosowne uprawnienia przy pierwszym podejściu.
Czytaj całość na moto.pl

Nie nosisz maski, bo trudno ją założyć? Zobacz, co na to niepełnosprawni!

– Jeżeli ja potrafię to zrobić. Jeżeli potrafię założyć maskę… To i Ty potrafisz – prosty, ale piękny przekaz kampanii społecznej, w której do noszenia masek ochronnych zachęcają osoby niepełnosprawne.
Przepraszamy, ale w tym miejscu nie możemy zacytować dalszej części artykułu z powodu wulgaryzmów.
Czytaj całość na telewizjarepublika.pl