Przeglądarka 63/07.08.2020

Technologia pomoże niepełnosprawnym graczom – Intel prowadzi ważne badania

Niepełnosprawność nie wyklucza, nawet z grania i składania komputerów. Firma Intel rozpoczęła badania nad usprawnieniami, które mają wspomóc niepełnosprawnych graczy.
Sporo się mówi o usprawnieniach dla niepełnosprawnych, które mają im pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Firma Intel zauważyła, że takie ułatwienia powinny dotyczyć także gamingu.
Intel poznał problemy niepełnosprawnych graczy
Producent powołał specjalny zespół z działów Intel’s Accessibility Office i Intel’s Client Computing Group, który miał na celu lepiej poznać niepełnosprawnych, amatorskich graczy e-sportowych, a przy tym zweryfikować kierunki rozwoju branży gier.
Czytaj całość na benchmark.pl

Znana wrocławska klinika od 20 lat pomaga pozbyć się wad wzroku

Wszystko zaczęło się w… Szklarskiej Porębie. To właśnie do mieszczącego się tam w latach 90. ośrodka mikrochirurgii oka „Wzrok” przyjeżdżali lekarze ze słynnej szkoły okulistycznej znanego i cenionego na całym świecie prof. Swiatosława Fiodorowa. Wśród nich byli założyciele i obecni właściciele Wrocławskiego Eye – Laser Center – Oxana i Valerii Borissov, którzy pod koniec ubiegłego stulecia mieli już kilkuletnie doświadczenie w chirurgii refrakcyjnej oczu, przeprowadzając nawet kilkadziesiąt zabiegów dziennie. Teraz ich klinika świętuje 20 lat istnienia.
Ponad 25 tysięcy zindywidualizowanych zabiegów laserowej korekcji wad wzroku przeprowadzonych przez zespół specjalistów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w najbardziej skomplikowanych operacjach. Lider w wykonywaniu nowoczesnych metod laserowej korekcji wzroku, a jednocześnie ośrodek, który jako pierwszy w Polsce wprowadził sprzęt i technologię na miarę XXI wieku do chirurgii refrakcyjnej. Wrocławska klinika Eye – Laser Center z powodzeniem leczy już od dwóch dekad. – Pomagamy mieć dobry wzrok, korygując go w najbardziej bezpieczne i nowoczesne sposoby, korzystając z doświadczenia i umiejętności najlepszych specjalistów – mówią krótko właściciele.
Czytaj całość na biznesinfo.pl

Okuliści ostrzegają: Żel dezynfekujący może stanowić zagrożenie dla oczu dzieci

Francuscy okuliści ostrzegają przed zagrożeniem dla oczu dzieci, związanym ze stosowaniem żelu dezynfekującego podczas pandemii koronawirusa. Kilkoro dzieci operowano, gdy żel dostał się do ich oczu z dozowników umieszczonych na wysokości odpowiedniej dla dorosłych.
Czytaj całość na forsal.pl

Przypadkowe spotkanie zmieniło życie niepełnosprawnego Adriana

Adrian Spodniewski, jako osoba niepełnosprawna, od 7 lat przebywał w domu bez celu, pracy i perspektyw. W chwili obecnej otwierają się przed nim nowe możliwości – dostał szansę od burmistrza na zmianę swojego losu i podjęcie pracy w kisielickim magistracie.
UG:- Czy możesz coś o sobie opowiedzieć, jaką szkołę ukończyłeś, jakie posiadasz wykształcenie, zainteresowania?

Adrian Spodniewski:- Posiadam wykształcenie średnie techniczne, jestem absolwentem Technikum Ekonomicznego w Kisielicach, a co do zainteresowań to dużo czytam, przede wszystkim kryminały, lubię dobre kino, no i słucham dużo muzyki w szerokim tego słowa znaczeniu. Dodatkowo amatorsko gram na instrumentach klawiszowych.
Czytaj całość na infoilawa.pl

W grę wchodzi oszustwo. Fikcyjne szkolenia dla niepełnosprawnych umysłowo za unijne pieniądze?

Czy niepełnosprawni umysłowo zostali wykorzystani w fikcyjnych szkoleniach zawodowych finansowanych z funduszy unijnych? – Śledztwo jest kilkuwątkowe – mówi zastępca prokuratora rejonowego w Końskich.
Chodzi o bezrobotnych absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy koło Końskich. To młodzi ludzie upośledzeni umysłowo. Na terenie SOSW do 24. roku życia mogli się uczyć w szkole zawodu kucharza i w szkole przysposabiającej do pracy, w zależności od stopnia upośledzenia.
Czytaj całość na wyborcza.pl

KATARZYNA ŁANIEWSKA TRACI WZROK. „WYDAŁAM MAJĄTEK NA LECZENIE”

Katarzyna Łaniewska, polska aktorka znana z popularnych polskich seriali („Plebania”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Ojciec Mateusz”) oraz filmów („Smoleńsk”, „Kogel-mogel”, „Miszmasz, czyli Kogel-Mogel III”), zdradziła w wywiadzie dla „Super Expressu”, że ma poważne problemy ze wzrokiem.
87-letnia aktorka boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na łamach „Super Expressu” poinformowała, że traci wzrok i w związku z tym nie jest w stanie uczyć się ról. Wyjaśniła, że cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej. To choroba oczu, polegająca na uszkodzeniu centralnej części siatkówki, odpowiedzialnej za wyraźne widzenie. To właśnie plamka żółta umożliwia czytanie, pisanie czy rozróżnianie kolorów.
Czytaj całość na wprost.pl